Mistrzowie Polski SuperEnduro 2017

W ostatnią sobotę (7.10.2017 r.) poznaliśmy nazwiska Mistrzów Polski oraz zdobywców Pucharu Polski SuperEnduro. Trzydziestu zawodników startujących w Łódzkim finale nie zniechęciła pogoda. Dzięki trudnym warunkom, walka była jeszcze bardziej zacięta. 

Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych to miejsce gdzie odbyła się ostatnia tegoroczna runda polskiego SuperEnduro. Warunki podczas zawodów były utrudnione przez ostatnie opady deszczu. Rywalizację urozmaiciło wszechobecne błoto. Dzięki temu wyścigi były jeszcze bardziej widowiskowe i nieprzewidywalne.

Kaczmarczyk i Juszczak Mistrzami Polski 2017

Oskar Kaczmarczyk dał niesamowity popis umiejętności. Zdobył kolejny tytuł mistrza osiągając najlepszy czas w klasyfikacjach i wygrywając trzy wyścigi. Zawodnik klubu AMK Gorce osiągnął tytuł mistrza już po raz drugi w tym sezonie. Jak widać była to dla niego zwykła formalność. W klasie Open sprawdziły się nasze przypuszczenia. Czerwono-białą szarfę zdobył Emil Juszczak. Kierowca Sherco wygrał dwa wyścigi oddając tylko jedno Grzegorzowi Kargulowi.

Puchar Polski

W Młodzikach (najbardziej licznej klasie) zwycięzcą zarówno zawodów jak i całego sezonu 2017 został Artur Pietrzak. Takim samym osiągnięciem mogą się pochwalić Robert Galas (MX Open licencja B) oraz Alan Drożdżowski (MX Open licencja C). W klasie Master najlepszy wynik w sobotnich zawodach osiągnął Paweł Drzewicki. Z kolei Puchar Polski powędrował do Mieszka Gotkowskiego, który odpuścił sobie udział w dwóch ostatnich rundach.

Klasę Kobiet w tym sezonie zdominowała Dorota Dudzik. W finale stoczyła zaciętą walkę z Eweliną Szkudlarek. Obie Panie wygrały po jednym wyścigu i zdobyły taką samą liczbę punktów.

Szczegółowe wyniki z minionych zawodów oraz całego sezonu Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro dostępne są na stronie: Motoresults.pl

Zobacz również:
REKLAMA