Mistrzowska kurtka Rafała Sonika na licytacji WOŚP

Rafał Sonik to 9-krotny zdobywca Pucharu Świata cross country i jeden z niewielu polskich zwycięzców rajdu Dakar. Rafał od lat wspiera działania WOŚP i nie inaczej jest w tym roku. Na licytacji możesz kupić jego kurtkę z sezonu 2019 w którym zdobył Puchar Świata.

Kurtka Rafała Sonika na WOŚP Marian Chytka/Media Rafał Sonik

Jak co roku, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fani sportów motorowych mają okazję pomóc potrzebującym, zdobywając przy okazji cenne „trofea”. Jednym z nich może być tym razem kurtka rajdowa Rafała Sonika, w której wywalczył swój 8. Puchar Świata w 2019 roku. To oryginał. Ten sam egzemplarz, w którym zwycięzca Rajdu Dakar przemierzał bezdroża Sahary, Gobi, czy Empty Quarter w Emiratach Arabskich.

Rafał Sonik ma na koncie dziewięć Pucharów Świata FIM i 14 medali tego cyklu. Jest również jednym z trzech Polaków, którzy wygrali Rajd Dakar, a wciąż jedynym, który dokonał tego indywidualnie. W sezonie 2019 zdobył nie tylko Puchar Świata FIM, ale również Puchar Świata Weteranów. Jako pierwszy Polak wygrał również Silk Way Rally – drugi co do trudności i długości rajd świata.  

W każdym z pięciu rajdów, na który złożył się cykl FIM w 2019 roku, Rafał Sonik korzystał ze skonstruowanej dla niego i wyprodukowanej w Brazylii, lekkiej, siatkowej kurtki rajdowej. Teraz ten sam egzemplarz można wylicytować w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kurtka Rafała Sonika na WOŚPMarian Chytka/Media Rafał Sonik

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy towarzyszyła mi na każdym Dakarze. Wielokrotnie podróżowała z nami puszka, do której zbieraliśmy środki pomiędzy uczestnikami zmagań. Kiedy indziej, z Magdą Gessler gotowaliśmy bigos dla Polonii w Buenos Aires, a symboliczna opłata „co łaska” za każdą miskę również została przekazana na WOŚP. Jurek Owsiak jest jednym z moich bohaterów współczesnego społeczeństwa. Bardzo cenię jego pasję, zaangażowanie, konsekwencję i to jak potrafił i wciąż potrafi mobilizować Polaków do współdziałania. To największa i najpiękniejsza inicjatywa charytatywna na całym świecie, dlatego z radością przekazuję swoją rajdową kurtkę na aukcję, by stać się częścią tego wielkiego projektu – powiedział Rafał Sonik.

Rajdową kurtkę Rafała Sonika można licytować za pośrednictwem serwisu Allegro do 31 stycznia 2023: https://allegro.pl/oferta/rafal-sonik-dla-wosp-rajdowa-kurtka-13148277308

Zobacz również:
REKLAMA