Mniej znaczy więcej. Triumph ujawnia pierwsze zdjęcia nowego Tigera 1200

Nowy Tiger 1200 otrzyma zadanie powalczenia z Multistradą V4. Aby to się udało, musi dostać mocny silnik – na przykład ten, który pracuje w modelu Speed Triple 1200.

  • Triumph Tiger 1200, jako Explorer, pojawił się w roku 2012 i od tamtego czasu zbyt wiele się nie zmienił.
  • Hinckley ma już gotowego następcę - smuklejszego i zapewne mocniejszego.
  • Rozważamy czy przypadkiem nowy Tiger 1200 nie dostanie pieca ze Speed Triple'a 1200. 

REKLAMA

REKLAMA

Po zajawce dotyczącej najmniejszego Tigera, zbudowanego na bazie Tridenta 660, nadszedł czas na ujawnienie kilku detali największego z rodziny – Tigera 1200, zwanego onegdaj Explorerem. Zbyt wielu szczegółów nie znamy – producent zdecydował się pokazać tylko kilka zdjęć z ośrodka testowego.

Przeczytaj także: Triumph Tiger Sport 660.

Jak twierdzi Hinckley, Tiger 1200 został unowocześniony, by zapewnić kierowcy jeszcze więcej wygody. Duży nacisk położono także na optymalizację masy. Jak twierdzi producent, Tiger 1200 jest teraz znacznie lżejszy niż jego najbliżsi konkurenci.

W kwestii silnika rozważamy dwie możliwości. Pierwsza – Tiger 1200 otrzyma rozwiązanie znane z mniejszych Tigerów 900 – T-plane. Wykorbienia wału umieszczono co 90 stopni – 0°, 90° i 180°. W połączeniu z kolejnością zapłonu 1,3,2 daje to efekt w postaci dużego momentu obrotowego do 3000 obr/min, podobnego do tego, którym dysponują silniki widlaste.

Druga możliwość wydaje nam się jednak bardziej prawdopodobna, ponieważ jest prostsza. Hinckley wyposaży Tigera 1200 w zmodyfikowaną jednostkę napędową ze Speed Triple'a 1200. Tam silnik ten dysponuje mocą 180 KM i 125 Nm momentu obrotowego. Dla potrzeb adventure'a moc zostanie zapewne obniżona do 160 KM dla lepszego przebiegu momentu obrotowego.

Na zdjęciach dostarczonych przez Triumpha widać, że nowy Tiger jest nieco smuklejszy od poprzednika, głównie dzięki minimalistycznemu zestawowi owiewek. Całkiem nowa wydaje się także rama i wahacz z wałem napędowym. Kiedy premiera Tigera 1200? Wiele wskazuje na to, że motocykl zobaczymy w czasie targów EICMA w Mediolanie.

zobacz galerię

Zobacz również:
Jest mały, elektryczny i bardzo młodzieżowy. Koncept CE 02 to pierwszy od lat jednoślad BMW zaprojektowany z myślą o nastolatkach. Szczególnie skateboardzistach, ponieważ rolę podnóżków pełni tu… deskorolka.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA