Mochocki liderem MP supermoto

Po dwóch rundach na gostyńskim kartodromie nadszedł czas na zmianę obiektu do walki o punkty w wyścigach supermoto. Organizacja trzeciej rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto, która odbyła się w minioną niedzielę przypadła Klubowi Motor-Sport z Koszalina. Należący do niego tor jest znany z morderczej sekcji terenowej, która potrafi wykończyć zarówno zawodnika, jak i maszynę. W ocenie Karola Mochockiego to jest właśnie to, co tygryski lubią najbardziej!

Już w samych kwalifikacjach „Czapka” pokazał rywalom, że w tym dniu to on rozdaje karty. Różnice w czasach przejazdu pomiędzy nim, a drugim zawodnikiem sięgały nawet 12 sekund. Jego konkurenci nie musieli też długo czekać, aby przekonać się, że dzierży w ręku również wszystkie asy w postaci świetnych opon, doskonale przygotowanego zawieszenia, umiejętności jazdy w trudnym terenie i determinacji. Dzięki temu zwyciężył w pierwszym oraz trzecim wyścigu, wygrywając tym samym całe zawody. Jednak najbardziej widowiskowy i emocjonujący okazał się drugi bieg. Podczas niego zawodnik Wtórpol Racing Team 3S zaliczył wywrotkę i musiał odrabiać straty z ostatniej pozycji. Czasu, jaki pozostał do ukończenia wyścigu wystarczyło na drugą lokatę, a 25 punktów zgarnął Marcin Rybski. 
 

 
Na linii startowej kartodromu Motor-Sport stanął również drugi z kierowców zespołu Wtórpol Racing Team 3S – Sebastian Szcześniak. Był to jego pierwszy kontakt z tym torem i zarazem po raz pierwszy doświadczył jazdy po tak ciężkiej sekcji terenowej. Zdobycie przedostatniego miejsca w stawce kosztowało go niezwykle dużo sił, ale nie wynik lecz pokonanie własnych słabości sprawia mu największą przyjemność.

Klasyfikacja generalna:
1.    Karol Mochocki – 142 pkt.
2.    Marcin Rybski – 138 pkt.
3.    Szymon Zacharzewski – 112 pkt.

REKLAMA