Moto GP: testy na Sepang zakończone

Wczoraj zakończyły się ostatnie testy zawodników MotoGP na torze w Malezji. Marquez znowu najszybszy!

HRC
Repsol Honda Team w akcji

Marc Marquez zdominował drugą edycję testów na torze Sepang. Dwukrotny mistrz świata MotoGP w trzecim dniu testów przejechał, najwięcej z wszystkich zawodników, 73 okrążenia (przez 3 dni: 179). Na 13 kółku wykręcił najlepszy czas z całej stawki – 1.59,115 min.

Jestem szczęśliwy, bo ostatniego dnia testów jeszcze przed południem udało mi się zrobić dobry czas, ale najważniejsze jest to, że w pełni wykonaliśmy zamierzony plan - powiedział Marc.

Drugim najlepszym zawodnikiem był jadący Yamahą Jorge Lorenzo (1.59,437 min.). Następny był Cal Crutchlow na niefabrycznej Hondzie (CWM LCR Honda) z czasem 1.59,658 min. Valentino Rossi na Yamasze był 5 (1.59,833 min.). Podczas trzeciego dnia testów czas poniżej 2 min. wykręciło aż 7 zawodników, a ostatnim który zmieścił się w tym przedziale był Dani Pedrosa (1.59,912 min.). Mimo 7. wyniku jest zadowolony z tej edycji testów.

Ogólnie wszystko poszło po naszej myśli, dziś próbowaliśmy nowych ustawień elektroniki. Teraz pora podsumować testy i wprowadzić poprawki w życie – powiedział wczoraj Dani, który przez 3 dni przejechał tor 158 razy.

To był ostatni test zawodników na torze Sepang. Dzisiaj tor należy do jeźdźców testowych Hondy, którzy sprawdzą nowe opony Michelina przygotowywane na 2016 rok.

Marquez i spółka ostateczny sprawdzian przed sezonem będą mieli w Katarze od 14  do 16 marca.

Zobacz również:
REKLAMA