Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale. Srebrzysty orzeł w limitowanej edycji

Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale to kolejna specjalna wersja tego producenta, odwołująca się do włoskiej historii. Tym razem inspiracją stało się lotnictwo marynarki wojennej Włoch.

Wersje specjalne to element charakterystyczny oferty Moto Guzzi. Ze względu na ograniczone możliwości produkcyjne producent zawęża liczbę modeli, ale za to stawia na limitowane edycje, wykończone w unikalny sposób, nawiązujący często do włoskiej historii i kultury. Przykład – edycja V85TT Guardia d'Onore, w malowaniu prezydenckiego konwoju.

Taką specjalną wersję przygotowano także na bazie najświeższego modelu. V100 Mandello Aviazione Navale inspirowany jest, jak wskazuje na to nazwa, samolotami włoskiej marynarki wojennej. Lakier nawiązuje do koloru myśliwca F-35B. Po obu stronach motocykla znalazły się lotnicze insygnia – trójkolorowa rozety, emblemat włoskiego lotnictwa morskiego oraz logo Boarded Aircraft Unit.

Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione NavaleMoto Guzzi

V100 Mandello Aviazione Navale zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 1913 egzemplarzy, każdy będzie wyposażony w tabliczkę numerową. Liczba ta nawiązuje do roku, w którym powstało lotnictwo włoskiej marynarki wojennej. Skąd jednak inspiracja akurat tym działem włoskich sił zbrojnych? Założyciele marki – Carlo Guzzi i Giorgio Parodi poznali się podczas służby wojskowej w Armii Lotniczej Włoskiej Królewskiej Marynarki Wojennej i to właśnie tutaj, wraz z trzecim kolegą – Giovannim Ravellim – podjęli decyzję o produkcji motocykli. Ravelli zginął w wypadku w 1919 roku i to na jego pamiątkę Guzzi i Parodi wybrali orła jako symbol marki.

Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione NavaleMoto Guzzi

Pod względem technicznym Aviazione Navale to standardowe V100 Mandello – do napędu służy umieszczony wzdłużnie V-twin DOHC o pojemności 1042 cm3, mocy 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym 105 Nm. Wyposażenie standardowe obejmuje cztery tryby jazdy (Travel, Sport, Rain i Road), sześcioosiowy moduł IMU sterujący kontrolą trakcji i ABS-em na zakręty, a także 5-calowy wyświetlacz TFT. V100 jest pierwszym motocyklem Moto Guzzi z układem aktywnej aerodynamiki.

Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione NavaleMoto Guzzi

Przeczytaj także: Moto Guzzi V100 Mandello.

Zobacz również:
REKLAMA