Moto Guzzi V85 Roadster? Producent ujawnia całkiem nowy model!

Nowy model Moto Guzzi pojawił się na grafice związanej z setną rocznicą powstania firmy. Na pierwszy rzut oka motocykl wygląda jak roadster.

V85TT Roadster Moto-Station
  • Całkiem nowy model pojawił się na grafice rocznicowej Moto Guzzi.
  • Szef Piaggio Group nie zaprzecza, że jedzie coś nowego.
  • Motocykl będzie najpewniej roadsterem na bazie V85.

REKLAMA

REKLAMA

Dokładnie sto lat temu, 15 marca 1921 roku Carlo Guzzi i Giorgio Parodi otworzyli firmę znaną nam dziś jako Moto Guzzi. Z okazji okrągłej rocznicy firma pokazała wersje specjalne popularnych modeli, ale wygląda na to, że to nie koniec niespodzianek przygotowywanych przez Mandello del Lario.

Na grafice przygotowanej z okazji setnej rocznicy, wśród wielu historycznych modeli producenta, znalazł się także wizerunek motocykla nieobecnego w ofercie. Kształtem przypomina on roadstera. O możliwym nowym motocyklu, zbudowanym na bazie V85 TT pisał jeszcze w 2019 roku portal motociclismo.it.

nowy model moto guzziMoto Guzzi

Informację o przygotowywanej nowości potwierdził w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport Roberto Colianinno, dyrektor Piaggio Group. Zdradził on, że z okazji jubileuszu fabryka Moto Guzzi zostanie gruntownie odnowiona pod okiem światowej sławy architekta, a kiedy remont się zakończy, będzie można przystąpić do prac nad nowym modelem.

Motocykl, następca modelu Breva, napędzany będzie 80-konnym silnikiem widlastym znanym z modelu V85 TT. Od enduro różniłby się przede wszystkim mniejszym skokiem zawieszenia, mniejszą ramą pomocniczą i detalami – do roadstera mogłyby trafić klasyczne okrągłe wskaźniki. Dziennikarze motociclismo.it sugerowali dwa lata temu, że obok roadstera może pojawić się także nowa odsłona kultowego modelu Le Mans.

Przeczytaj także: test Moto Guzzi V85 TT

Zobacz również:
Mała Afryka, czyli nowy Transalp jest już podobno gotowy do premiery, ale ta została wstrzymana ze względu na stan pandemii – twierdzą dziennikarze japońskiego magazynu Young Machine.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA