Moto Morini wreszcie sprzedane

Moto Morini od dłuższego czasu było niechcianym dzieckiem. Po upadku firmy nikt nie chciał stać się jej nowym właścicielem, ale nad Moto Morini chyba znów zaświeciło słońce.

Mimo dość dumpingowej ceny, 5,5 miliona Euro za prawa do firmy, fabrykę i wszystko co z nią związane (2,6 miliona za prawa do firmy i całą resztę bez fabryki) nie znalazł się żaden kupiec podczas pierwszej aukcji. Cena więc poszła w dól i w drugiej aukcji Zgłosili się chętni, którzy wzięli formę za 1 960 000 Euro.

Nowymi właścicielami Moto Morini są Sandro Capotosti były prezes Banca Profilo i Rugerro Massimo Januzzelli były członek zarządu i prezes włoskiej spółki energetycznej Camuzzi. Wspólnie utworzyli firmę "Eagle Bike". Jeszcze nie wiadomo czy byłe Moto Morini wciąż będzie produkować motocykle i gdzie będą one produkowane (koszty produkcji w Italii są bardzo wysokie), ale nazwa firmy jak najbardziej na to wskazuje. Miejmy nadzieję, że ten promyczek słońca dla Moto Morini nie okaże się ostatnim dla motocykli z tym logo. Żal byłoby gdyby te piękne włoskie maszyny całkowicie zniknęły z mapy motocyklowego świata.

mm_corsaro_096.jpg
Moto_Morini_Corsaro_1200
Zobacz również:
REKLAMA