Moto Park Kraków

Dobre wieści dla motocyklistów i kierowców z Krakowa i okolic. Już niebawem będziecie mieli gdzie pośmigać pod okiem instruktorów. Ruszyła budowa Moto Parku Kraków.

Moto Park Kraków to nowa inicjatywa rajdowego vicemistrza świata JWRC Michała Kościuszki, prowadzącego swa szkołę doskonalenia techniki jazdy. Obiekt szkoleniowy mieścić się będzie w Krakowie przy ulicy Rzepakowej, a na jego terenie zlokalizowany będzie tor o długości (w zależności od konfiguracji) 800-1200 metrów, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala eventowa o powierzchni 400 metrów kw.

Zakończenie budowy Moto Parku przewidziano na koniec tego roku. W ramach działalności obiektu planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim motoryzacyjnych eventów. Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu „S”. Na torze szutrowym zaś będzie można pojeździć quadem czy samochodem 4x4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, które poprowadzą licencjonowani instruktorzy. W planach jest również uruchomienie toru kartingowego na którym zorganizowana zostanie akademia dla przyszłych kierowców.

Postępy na placu budowy można śledzić na profilu: www.facebook.com/motoparkkrakow

Zobacz również:
REKLAMA