Moto Trendy czyli kolekcja 2017 Inter Motors

Jak co roku także i pod koniec 2016 wybraliśmy się na wizytę w firmie Inter Motors, by podczas wystawy Moto Trendy zapoznać się z najnowszymi kolekcjami marek znajdujących się pod skrzydłami firmy.

W jednym miejscu mogliśmy zobaczyć niemal pełną ofertę marek Alpinestars, Ixon, Macna, kasków Shark, Nolan, X-Lite, Grex, Ispido i Shoei. Pojawiły się też nowe produkty marek Adrenaline, Fly, Oxford, Givi oraz całą gamę części i akcesoriów Ohlinsa, All Balls, Interphone, Inparts i wielu innych.

Najciekawiej zapowiadała się półka Ixona wypełniona nowościami. Nowy był kombinezon Starbust, oraz kilka miejskich (np. Zetec HP czy też skórzano tekstylny Frantic) i co ciekawe również turystycznych propozycji (np Crosstour HP). Zobaczyliśmy też trzy pary nowych butów Ixona i kilka bardziej miejsko-sportowych kompletów. Co ciekawe wszystkie nowe produkty Ixona mają homologację bezpieczeństwa (środków ochrony osobistej) nie tylko na ochraniacze, ale też na całe części odzieży (kurtki, spodnie, buty, kombinezony, rękawice).

Równie bogato zaprezentował się Alpinestars. Kilka mocno odświeżonych rękawiczek (m.in. bestseller SP8), nowa kurtka Jaws, oraz nowy ciekawy kombinezon GP Plus z możliwością wyboru kontrastowych i niesymetrycznych barw. Co ciekawe, prawdopodobnie w przyszłym roku pojawi się wreszcie kamizelka z poduszką powietrzną dostępna nie tylko w kombinezonach, ale też tekstylnych ciuchach Alpinestars. Również w działce off-roadowej Intermotors będzie miał pełną ofertę ciuchów Alpinestars, zarówno jeśli chodzi o buty jak i koszulki, spodnie i rękawiczki, a także kołnierze ochronne i zbroje. Na dodatek firma w niedalekiej przyszłości planuje jeszcze jedną dużą niespodziankę. Domyślacie się co to jest?

W ofercie Macny najbardziej zainteresowały nas miejskie ciuchy o charakterze zdecydowanie bardziej casualowym. Baseballówka, wiatrówka czy też interesująca miejska kurtka w barwach moro robią fajne wrażenie, i nadają się zarówno na motocykl jak i na co dzień. Wśród zestawów Macny pojawił się również komplet Vosges z rozbudowaną wentylacją i membraną Raintex.

Wśród skorup oferowanych przez Sharka pojawiła się jedna znacząca nowość: zastępujący model Speed-R Shark Spartan również w wersji Carbon. Pojawiła się też uboższa wersja Skwala: D-Skwal bez świecących diód. Nie było natomiast zupełnie nowego Ridill'a, którego można obejrzeć na www.shark-helmets.com. Czy to oznacza, że nie trafi on do polskiej dystrybucji? Popularny Raw zmienił nazwę na Drak i pojawiły się też wyścigowe repliki kasku Jorge Lorenzo. Na półkach kaskowych pojawiło się także kilka nowości od Nexxa, Nolana, Grexa, X-Lite'a i Ispido jednak każda z nich jest raczej ewolucją poprzednich modeli.

Oferta Oxforda nie zmienia się, a przy okazji gama turystycznych akcesoriów w Intermotors została wzbogacona o markę Givi. Również w Interphone kilka nowości na półce z interkomami (są teraz mniejsze lżejsze i bardziej multimedialne). Do bogatej, wciąż rozwijanej gamy części dołączyła oficjalna dystrybucja oponami marki Michelin.

Także własna marka Intermotors - Adrenaline została wzbogacona o kilka nowych propozycji. Najważniejszym modelem jest Cameleon - turystyczny zestaw tekstylny dający możliwość zmiany koloru dużych paneli na kieszeniach i plecach, co zupełnie zmienia charakter ciuchów. Porządnie wykonany zestaw będzie kosztował w okolicy 1200 zł. Ciekawostką jest też miejska kurtka Asymetric - jak sama nazwa wskazuje będzie niesymetryczna - kolory po lewej i prawej stronie kurtki będą się różnić. Nas ta propozycja nie ujęła, ale zdecydowanie bardziej spodobała nam się Hero - kurtka o klasycznym, vintage'owym kroju uszyta z miękkiej i solidnej skóry. Projektanci Adrenaline nie zapominają także o paniach: Nowy zestaw Lady Pro Touring prezentuje się kobieco i stylowo. Na dokładkę jest też nowy kombinezon sportowy Misano, który wygląda zdecydowanie lepiej niż poprzednik - Centurion.

To nie wszystkie nowości jakie zobaczyliśmy podczas Moto Trendów, ani nie wszystkie, które zobaczymy w 2017 roku w salonach Inter Motors. Więc jeśli planujesz grubsze zakupy, warto wstrzymać się do nowego roku. Właśnie wtedy będziesz mógł znaleźć wszystkie dostępne produkty na www.intermotors.pl.

Zobacz również:
REKLAMA