Moto2 nie dla Wargali

Niedawno cieszyliśmy się, że Łukasz Wargala będzie miał szansę pojawić się w klasie Moto2 i zaprezentować się z dobrej strony. Niestety Łukasz jednak nie pojawi się w Brnie. Kontuzja ręki, której nabawił się podczas czwartej rundy IDM Superbike okazała się na tyle poważna, że Łukasz był zmuszony wycofać się z debiutu w Moto2.

Łukasz bardzo cieszył się z szansy danej mu przez federację FIM. Niestety kilka dni po otrzymaniu zaproszeniu podczas 4 rundy IDM Superbike Łukasz miał groźny wypadek i doznał poważnej kontuzji ręki. Specjaliści i lekarze robili wszystko aby doprowadzić Łukasza do wysokiej formy jednak zerwany mięsień i uszkodzony nerw to nie przelewki i po konsultacji przed treningami do GP Brna Łukasz był zmuszony wycofać się z uczestnictwa. Kontuzja jest na tyle poważna, że kolejna wywrotka mogłaby nie tylko zakończyć karierę Łukasza, ale również zrobić z niego kalekę. Łukasz obiecuje jednak, że to nie jest jego ostatnie słowo i jeszcze o
nim usłyszymy. Trzymamy kciuki.

Łukasz Wargala:
"Jestem wściekły i zawiedziony, ale takie niestety są wyścigi. Kiedy otrzymałem potwierdzenie przydzielenia mi dzikiej karty, byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, jednak kilka dni później leżałem w szpitalu i od tego momentu walczyłem z czasem. Muszę przyznać, że mój zespół, Racing Team Germany, zrobił absolutnie wszystko, aby postawić mnie na nogi. Szef ekipy, Dirk Heidolf, poruszył niebo i ziemię, organizując badania i konsultacje u najlepszych niemieckich lekarzy, jednak ich diagnoza nie jest dla nas pomyślna. Choć w pierwszej chwili bardzo się wystraszyłem perspektywy inwalidztwa, to jednak chciałem za wszelką cenę wyjechać na tor, chociażby na kilka kółek w treningach, aby pokazać się polskim kibicom. Taki debiut nie miałby jednak większego sensu, a że zespół wiąże ze mną dalekosiężne plany, Dirk przekonał mnie, że taka decyzja jest niestety najrozsądniejsza. Na pewno nie powiedziałem jednak jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o Moto2 i obiecuję wszystkim polskim fanom, że "co się odwlecze, to nie uciecze!"


Zobacz również:
REKLAMA