MotoGP 2022: Suzuki gotowe do walki

Suzuki Ecstar zaprezentowało nowe, a raczej odświeżone barwy i nowe motocykle, gotowe do walki o najwyższe trofea w nadchodzącym sezonie. Pierwszy sprawdzian już w weekend.

Suzuki nie może zaliczyć ubiegłego sezonu w MotoGP do wielce udanych – ich motocykle nie były wystarczająco dobrze przygotowane by walczyć z Yamahą Fabio Quartararo i maszynami Ducati o najwyższe trofea. Na dodatek Alex Rins miał wyjątkowo nierówny sezon. Jedynie Joan Mir wyszedł w miarę obronną ręką zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, choć udało mu się to zrobić bez zdobycia choćby jednego zwycięstwa. Nastroje w Suzuki przez cały sezon były raczej mieszane, tym bardziej że tuż przed 2021 ich szeregi opuścił ojciec sukcesu z 2020 roku – Davide Brivio. Włoch poszedł szukać szczęścia i nowych wyzwań w Formule 1 zostając szefem zespołu Alpine.

Taki rozwój wydarzeń wyjątkowo nie sprzyjał sukcesom Suzuki, tym bardziej że szybko okazało się że marka z Hammamatsu nie poczyniła takich postępów jak konkurencja i GSX-RR, który w 2020 był doskonale zbalansowanym pakietem ogólnym, zdolnym zagrozić konkurencji właściwie w każdym aspekcie, w 2021 został już nieco z tyłu. Nie pomagali również sami zawodnicy, którzy regularnie wypadali słabo w kwalifikacjach.

Suzuki Ecstar MotoGP Team 2022Suzuki Ecstar
Suzuki Ecstar MotoGP Team 2022Suzuki Ecstar

Wszystko to ma zmienić się w sezonie 2022. Jak obiecuje Suzuki zmieniły się nie tylko barwy i malowania maszyn, ale również pod owiewkami kryją się rozwiązania, które mają zapewnić Alexowi Rinsowi i Joanowi Mirowi szansę na walkę o punkty, trofea i tytuły. Celem Joana Mira jest oczywiście odzyskanie tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2020 i straconego w 2021. Alex Rins po dośc trudnym sezonie stawia sobie mniejsze wyzwanie, chce przede wszystkim solidnie punktować, zdobywać podia i prezentować stabilną formę przez cały sezon. Duże zachwiania i sporo wpadek w ubiegłym roku pozbawiły go jakiejkolwiek szansy na walkę w czołówce mimo przebłysków geniuszu.

Zobacz także: Oto barwy zespołów KTM-a w MotoGP na sezon 2022

Pierwszy sprawdzian już jutro i w niedzielę podczas oficjalnego testu przed sezonem 2022 na torze Sepang w Malezji. Azjatycki tor odwiedzili już debiutanci i testerzy zespołów. Teraz czas na czołówkę i etatowych zawodników. Więcej zdjęć składu i motocykli zespołu Suzuki Ecstar znajdziecie w galerii.

Suzuki Ecstar MotoGP Team 2022Suzuki Ecstar
Suzuki Ecstar MotoGP Team 2022Suzuki Ecstar
Suzuki Ecstar MotoGP Team 2022Suzuki Ecstar
Zobacz również:
REKLAMA