MotoGP: Grand Prix Austin przełożone na listopad

Kolejne konsekwencje paniki przed wirusem. Tym razem ofiarą pada Grand Prix Austin, które zostaje przesunięte na termin listopadowy.

GP Austin odwołane 2snap.com
GP Austin przełożone z powodu koronawirusa

Panika i strach przed epidemią koronawirusa na świecie torpeduje kolejne imprezy sportowe. Mecze piłkarskie, koncerty a także tarki motocyklowe i samochodowe. W Polsce w ustalonym terminie nie odbędą się ani targi Motor Show w Poznaniu, ani Ptak Warsaw Motorcycle Show, ani Wrocław Motorcycle Show. Jak pisaliśmy wcześniej panika sprawiła, że mocno skomplikował się też kalendarz mistrzostw świata MotoGP. Podczas rundy w Katarze ścigały się tylko klasy Moto3 i Moto2, wyścigi w Tajlandii zostały przełożone na późniejszy termin i wszystko wskazywało na to że sezon ruszy na dobre dopiero w Stanach Zjednoczonych na torze Austin w Teksasie podczas Grand Prix Ameryk. Pisaliśmy jednak, że pojawiają się plotki o tym ze Grand Prix USA również nie odbędzie się z powodu paniki przed COViD-19.

Niestety mieliśmy rację, bowiem dosłownie przed kilkoma minutami pojawiła się informacja o przełożeniu GP Austin z pierwotnego terminu 3-5 kwietnia na termin listopadowy. Wyścigi w Austin odbędą się w terminie 13 do 15 listopada, co spowoduje też przesunięcie ostatniego grand prix sezonu w Walencji na termin 20-22 listopada.

Wszystko niestety dość mocno się rozmywa i będziemy musieli jeszcze dłużej czekać na prawdziwy start sezonu MotoGP. Przecież kolejną rundą w kalendarzu jest Jerez, a Hiszpania w chwili obecnej jest jednym z krajów, w którym koronawirus ciągle straszy. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie że znów przyjdzie nam czekać bo runda w Jerez może zwyczajnie się nie odbyć.

REKLAMA