REKLAMA

MotoGP: Grand Prix Austin przełożone na listopad

Kolejne konsekwencje paniki przed wirusem. Tym razem ofiarą pada Grand Prix Austin, które zostaje przesunięte na termin listopadowy.

GP Austin odwołane GP Austin przełożone z powodu koronawirusa

Panika i strach przed epidemią koronawirusa na świecie torpeduje kolejne imprezy sportowe. Mecze piłkarskie, koncerty a także tarki motocyklowe i samochodowe. W Polsce w ustalonym terminie nie odbędą się ani targi Motor Show w Poznaniu, ani Ptak Warsaw Motorcycle Show, ani Wrocław Motorcycle Show. Jak pisaliśmy wcześniej panika sprawiła, że mocno skomplikował się też kalendarz mistrzostw świata MotoGP. Podczas rundy w Katarze ścigały się tylko klasy Moto3 i Moto2, wyścigi w Tajlandii zostały przełożone na późniejszy termin i wszystko wskazywało na to że sezon ruszy na dobre dopiero w Stanach Zjednoczonych na torze Austin w Teksasie podczas Grand Prix Ameryk. Pisaliśmy jednak, że pojawiają się plotki o tym ze Grand Prix USA również nie odbędzie się z powodu paniki przed COViD-19.

Niestety mieliśmy rację, bowiem dosłownie przed kilkoma minutami pojawiła się informacja o przełożeniu GP Austin z pierwotnego terminu 3-5 kwietnia na termin listopadowy. Wyścigi w Austin odbędą się w terminie 13 do 15 listopada, co spowoduje też przesunięcie ostatniego grand prix sezonu w Walencji na termin 20-22 listopada.

Wszystko niestety dość mocno się rozmywa i będziemy musieli jeszcze dłużej czekać na prawdziwy start sezonu MotoGP. Przecież kolejną rundą w kalendarzu jest Jerez, a Hiszpania w chwili obecnej jest jednym z krajów, w którym koronawirus ciągle straszy. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie że znów przyjdzie nam czekać bo runda w Jerez może zwyczajnie się nie odbyć.

Zobacz również:
Jack Miller dotychczasowo jeżdżący dla zespołu Pramac Racing w MotoGP już oficjalnie podpisał kontrakt z fabrycznym zespołem Ducati na sezon 2021. Kogo zastąpi?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA