MotoGP: Jest Decyzja Ducati!

Tak jak przypuszczaliśmy to Andrea Iannone opuści włoską stajnię z końcem tego sezonu. W przyszłym roku zastąpi go Jorge Lorenzo by obok Andrei Dovizioso rozwijać Desmosedici GP i walczyć o tytuł mistrzowski.

Jak przyznał szef zespołu Ducati, Gigi Dall'Igna decyzja nie była łatwa, gdyż obaj zawodnicy są wyjątkowo utalentowani i pracują z Ducati już od kilku lat. Szef obiecał też pełne wsparcie dla Iannone do końca sezonu i walkę o najwyższe trofea.

Co ciekawe w oświadczeniu Ducati pojawiła się wypowiedź die Dovizioso, który zostaje, a właśnie Iannone. Oto ono:

Andrea Iannone:

"Oczywiście jest mi przykro że mój czas z Ducati kończy się z końcem tego sezonu, ale jestem wdzięczny marce z Bolonii za szansę jaką dał mi przez te ostatnie kilka lat. Debiutowałem w MotoGP właśnie na Ducati i rozwijałem się wraz z nimi, poprawiając swoje umiejętności i poziom. W pozostałych wyścigach tego sezonu dam z siebie wszytko, tak jak zawsze, ponieważ jestem przekonany, że dzięki konkurencyjności Desmosedici GP możemy jeszcze osiągnąć świetne wyniki"

To w takim razie gdzie Iannone wyląduje w 2017? My obstawiamy Suzuki, tak jak wcześniej. Całkiem niewykluczone jest to że skoro pozostałe kawałki układanki już się ułożyły o transferze Iannone do Suzuki dowiemy się już jutro.

Zobacz również:
REKLAMA