MotoGP: Laurent Fellon nie żyje

Były menedżer i mentor dwukrotnego mistrza świata Moto2 Johanna Zarco, Laurent Fellon przegrał walkę z rakiem w wieku 61 lat.

Laurent Fellon @Fellon_laurent Instagram

Laurent Fellon przez wiele lat był bardzo ważną częścią paddocku MotoGP oraz niższych klas. Francuz był mentorem i wieloletnim menedżerem dwukrotnego mistrza świata Johanna Zarco, prowadził też wielu innych zawodników, angażował się w rozwój sportu motocyklowego wśród francuskiej młodzieży. Jest ojcem młodego, obiecującego zawodnika klasy Moto3 – Lorenzo Fellona. To właśnie jego syn poinformował o śmierci doświadczonego menedżera. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa, z którą 61-letni Francuz zmagał się od kilku lat.

Na początku swojej kariery Laurent Fellon sam był zawodnikiem wyścigowym, jednak jego kariera nie rozwijała się tak prężnie i postanowił porzucić czynny udział w wyścigach na rzecz pracy jako mechanik. Z czasem podjął się w spółpracy z młodymi zawodnikami by pomóc im osiągać sukcesy i służyć swoim doświadczeniem. Niemal 20 lat temu wziął pod swoje skrzydła Johanna Zarco – 14-letniego obiecującego zawodnika o gorącym temperamencie. Jako menedżer i mentor wprowadził go do mistrzostw świata klasy 125 gdzie w 2011 roku Zarco zdobył tytuł wicemistrza dosiadając Derbi. W następnym roku awansował do klasy Moto2 i stopniowo budował doświadczenie na większych motocyklach. Początkowo krewki zawodnik, którego znaliśmy nawet z próby przytrzymania motocykla rywala ręką tuż przed metą Zarco stał się dojrzałym i zrównoważonym zawodnikiem, co jak wielorotnie podkreślał zawdzięcza właśnie Fellonowi.

W 2015 i 2016 bardzo dojrzałą jazdą Zarco zdobył dwa tytuły mistrzowskie klasy Moto2 i awansował do MotoGP, zabierając Fellona ze sobą. Pierwsze sezony w Yamasze były udane, ale po nieudanym przejściu do KTM-a stosunki między Zarco i Fellonem pogorszyły się – rozwiązali współpracę, a Zarco poszedł własną drogą. Laurent Fellon skupił się na prowadzeniu kariery swojego syna – debiutującego w padoku mistrzostw świata Lorenzo. Bardzo aktywny menedżer zachorował jednak na nowotwór i ostatnie lata stały pod znakiem jego walki o zdrowie. Niestety Larent Fellon zmarł wczoraj, o czym w mediach społecznościowych poinformował jego syn – Lorenzo. Doświadczonego menedżera pożegnały również gwiazdy MotoGP, oraz ludzie blisko związani z paddockiem mistrzostw świata.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Johann Zarco (@johannzarco)

Zobacz również:
REKLAMA