MotoGP: Mission Winnow - Ducati Team w nowych barwach na sezon 2019

"Misja: wygrać teraz" to hasło towarzyszące zespołowi Ducati w najbliższym sezonie MotoGP. Zadanie nei będzie łatwe, ale włoski zespół złożony z włoskich zawodników może okazać się receptą na sukces.

Ducati Team Mission Winnow Ducati Corse
Ducati Team Mission Winnow

Ducati jest gotowe do zwyciężania w kolejnym sezonie MotoGP. Nowe barwy zespołu świadczą o tym bezsprzecznie. Czy rzeczywiście będą wygrywać okaże się dopiero po pierwszym wyścigu sezonu, gdzie Andrea Dovizioso jest niepokonany od dwóch lat, ale póki co poznaliśmy ich plany.

A teraz żarty na bok. W nowym sezonie MotoGP zespołowi Ducati będzie towarzyszyć hasło "Mission Winnow", czyli "Misja: wygrać teraz". To że Dovizioso jest zdolny wygrywać wyścigi i walczyć o mistrzostwo wiemy już od kilku lat. W tym roku jego wsparciem, a zarazem pierwszym przeciwnikiem do pokonania będzie Danilo Petrucci. Choć pierwsze doniesienia i plotki mówiły o tym, że szef Ducati Corse - Paolo Ciabatti już planuje zastąpić Petrucciego w przyszłym roku i między wierszami przyznał że wybór Petrucciego był błędem, Danilo udowadnia, że jest właściwym wyborem. W przedsezonowych testach na Sepang w Malezji Danilo wykręcił najlepszy czas ze wszystkich zawodników. Tuż za nim uplasowali się jego koledzy z prywatnego zespołu Ducati Alma Pramac - Francesco Bagnaia i Jack Miller. Dopiero czwarty był Andrea Dovizioso. To oznacza, że motocykle Ducati wykręciły cztery najlepsze czasy podczas testów. Oczywiście nie oznacza to, że będą najszybsi, bowiem część zespołów traktuje testy tylko jako możliwość poprawienia motocykla i nie próbują nawet wykręcać rekordów. Niemniej osiągnięcie Petrucciego i nieoficjalny rekord toru Sepang, robi wrażenie. W galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć nowego zespołu Ducati Team.

Zobacz także:

Nowe barwy zespołu Yamahy - Monster nowym sponsorem

KTM odsłania karty - nowa grafika zespołów KTM-a w MotoGP

 

zobacz galerię

Zobacz również:
W pierwszy weekend lipca zostanie rozegrana inauguracyjna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie - Orlen MX MP. Zawody odbędą się na torze w Strykowie. Jako, że zawodnicy rozpoczęli już sezon startując w zawodach strefowych oraz Pucharze Polski, to możemy się spodziewać widowiskowego ścigania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA