MotoGP: Nowe barwy Suzuki GSX-RR

Motocykle Suzuki w MotoGP od dawna kojarzą się z błękitnymi barwami. W nowy sezon jednak Alex Rins i Joan Mir wjadą na motocyklach nawiązujących do przeszłości.

Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020 Suzuki
Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020

Po nowe barwy na sezon 2020 zespół Suzuki Ecstar sięgnęło aż 60 lat wstecz do historii i pierwszych startów Suzuki w Tourist Trophy na wyspie Man. Pierwszy start miał miejsce w 1960 roku, a zaledwie dwa lata później po pierwsze zwycięstwo dla marki sięgnął Ernst Degner w kategorii... 50 cm3.

Od tej pory Suzuki zdobyło 14 tytułów mistrzowskich i wygrało wiele wyścigów. Zarząd Suzuki i szefowie zespołu mają nadzieję, że w 2020 zawodnicy zawalczą o tytuł mistrzowski. Największe ambicje wiążą z coraz szybszym i równo jeżdżącym Alexem Rinsem który sezon 2019 zakończył na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami na koncie. Debiutujący w ubiegłym sezonie Joan Mir również może zaliczyć sezon do udanych - 10 ukończonych wyścigów w pierwszej dziesiątce i piąte miejsce na zakończenie sezonu w Australii - takie wyniki dały na koniec sezonu 12 pozycję. Na początku sezonu pech go nie omijał, ale z każdym kolejnym wyścigiem radził sobie coraz lepiej.

Szefem zespołu wciąż jest Davide Brivio.

Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020Suzuki
Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020

Alex Rins: "Ubiegły sezon przyniósł mi najbardziej ekscytujące uczucia na ziemi, czyli moje pierwsze zwycięstwo w MotoGP. To spełnienie marzeń, a drugie zwycięstwo również było wspaniałym uczuciem. Jedną z najważniejszych lekcji jakich się nauczyłem to jak lepiej prowadzić wyścig kiedy prowadzę lub walczę o prowadzenie. [...] W 2020 musimy być skupieni i uzyskać lepsze wyniki - więcej podiów i mam nadzieję, więcej zwycięstw. To ścieżka do sukcesu."

Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020Suzuki
Nowe barwy Suzuki Ecstar 2020

Joan Mir: "Oczywiście moje oczekiwania na sezon 2020 są znacznie wyższe niż te ubiegłoroczne ponieważ nie jestem już debiutantem. Zakończyliśmy ubiegły sezon na właściwej ścieżce, robiąc ciągłe postępy, które pozwoliły mi przezwyciężyć efekty gleby w Brnie i uzyskać kilka fajnych rezultatów pod koniec sezonu. Pierwszy rok był rokiem nauki, motocykl MotoGP jest taką bestią że najpierw musisz nauczyć się go kontrolować i miałem ogromne wsparcie od mojego zespołu. Teraz chcę budować moje doświadczenie i częściej meldować się wśród najlepszych zawodników. Mocno trenowałem w zimie, skupiłem się na przygotowaniu fizycznym i płynności jazdy, której potrzebuje mój GSX-RR. Tak przynajmniej myślę. Poza tym nie mogę się doczekać kiedy znów usiądę na siedzeniu mojej maszyny podczas testów Sepang i będę dalej się rozwijał. To będzie ważny rok dla Suzuki, a nowe srebrno-błękitne barwy wyglądają świetnie. Jestem dumny że mogę być częścią Suzuki w tak historycznym roku."

W galeri znajdziecie mnóstwo zdjęć Suzuki GSX-RR-a w nowych barwach.
Właśnie wystartowały pierwsze przedsezonowe testy na torze w Sepang. Pierwszy wyścig już w dzień kobiet - 8 marca w Katarze.

Zobacz także:

Nowe barwy fabrycznego zespołu Ducati na sezon 2020

zobacz galerię

Zobacz również:
Rajd Dakar 2022 odbędzie się w dniach 2-14 stycznia - organizatorzy zapowiadają, że przyszłoroczna edycja będzie bardziej piaszczysta.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA