MotoGP: Sensacja! Szef mistrzowskiego zespołu odchodzi

Szef zwycięskiego zespołu z 2020 roku i jeden z autorów tytułu mistrzowskiego zdobytego przez Joana Mira - Davide Brivio odchodzi z Suzuki! Czy trafi do Formuły 1?

Davide Brivio Suzuki Ecstar MotoGP Suzuki Ecstar

Davide Brivio jest jedną z najbardziej lubiany i szanowanych postaci w padoku MotoGP i bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych i najlepszych menedżerów zespołów w królewskiej kategorii. To on sprowadził Valentino Rossiego do Yamahy, a także poprowadził odbudowany zespół Suzuki do tytułu mistrzowskiego w 2020 roku

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że ścieżki zespołu Suzuki Ecstar i Davide Brivio nierozerwalnie się przepatają i Włoch w dalszym ciągu będzie prowadził zespół Suzuki do dalszych sukcesów w MotoGP. W nadchodzącym lutowym wydaniu MOTOCYKL-a bez zastanowienia (i zgodnie z zapowiedziami Suzuki) zaanonsowaliśmy go jako menedżera prowadzącego zespół, a tymczasem Brivio wybrał inną drogę

Na horyzoncie pojawiło się nowe wyzwanie zawodowe i postanowiłem je podjąć - Davide Brivio

Po zakończeniu niesamowitego dla Suzuki sezonu 2020 (indywidualne i zespołowe mistrzostwo świata  MotoGP) kontrakt Brivio co prawda wygasał, ale nikt nie miał wątpliwości, że Włoch pozostanie na czele zespołu Suzuki Ecstar i spróbuje obronić tytuł w 2021 roku. Plotki głoszą jednak że po 8 latach spędzonych w Suzuki i zwieńczonych tytułem w skrzynce mailowej Brivio pojawiła się intratna propozycja pracy z jednym z zespołów Formuły 1. Brivio łączony jest z zespołem Alpine F1, czyli byłym Teamem Renault i to tam ma rozwinąć swoje możliwości - zastąpi najprawdopodobniej Cyrila Abiteboula na czele zespołu, w którym jeździć mają fernando Alonso i Esteban Ocon.

Co w takim razie z zespołem Suzuki w MotoGP? Tego na razie nie wiadomo, choć szef projektu MotoGP dla Suzuki - Shinichi Sahara przyznał, że poszukują godnego zastępcy dla Brivio, a tymczasem będzie korzystał ze swojego doświadczenia by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2021.

Davide Brivio dołączył do zespołu Suzuki 8 lat temu kiedy projekt MotoGP był reaktywowany - początki były trudne, ale z czasem przyszły podia Vinalesa i kolejne sukcesy z Alexem Rinsem i Joanem Mirem za sterami Suzuki GSX-RR. Teraz Brivio przyznał, że na horyzoncie pojawiło się nowe zawodowe wyzwanie i postanowił podjąć rękawicę i spróbować tam swoich sił.

Davide Brivio:

"Nagle pojawiło się nowe zawodowe wyzwanie i okazja dla mnie i ostatecznie postanowiłem podjąć się go. To był trudna decyzja. Najtrudniejszym wyzwaniem będzie pozostawienie tych wspaniałych ludzi, z którymi rozpoczynałem projekt, kiedy Suzuki powróciło do mistrzostw. Równie ciężko jest pożegnać ludzi, którzy dołączali do zespołu w ciągu ostatnich lat i tworzyli ten wspaniały zespół. Z tego punktu widzenia jest mi smutno, ale jednocześnie jestem bardzo zmotywowany przed nowym wyzwaniem - motywacja była kluczowa kiedy podejmowałem decyzję pomiędzy pozostaniem w zespole Suzuki, a rozpoczęciem zupełnie nowej przygody. "

Davide Brivio Suzuki Ecstar MotoGPSuzuki Ecstar

zobacz galerię

Zobacz również:
Dzieje się w MotoGP. Po wyścigu w Assen czas na wakacyjną przerwę, ale sensacji nie brakuje, Vinales odchodzi z Yamahy, a Rossi prawdopodobnie zakończy karierę…
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA