MotoGP: Spies odchodzi z Yamahy!

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że najprawdopodobniej Ben Spies pożegna się z zespołem fabrycznym Yamahy a niedługo później Ben wystosował ciekawe oświadczenie przez portal SuperbikePlanet.com.

Texas Terror oświadczył jednoznacznie, że z końcem sezonu odchodzi z Yamahy.

"Wybrałem odejście z Yamahy po tym sezonie i mam do tego długą listę powodów. Wyjaśnię to kiedy poczuję, że moment jest odpowiedni. Wciąż omawiam swoją sytuację ze sponsorami i stoją za mną murem. W zespole Yamahy jest kilka osób, których bardzo nie chcę opuszczać. Oni wiedzą o kim mowa. Yamasze życzę wszystkiego najlepszego. Nic więcej nie będę komentował dopóki nie będzie oficjalnego oświadczenia."napisał w oświadczeniu Spies a później na Twitterze dodał jeszcze: "Cieszę się, że do końca sezonu będę mógł jeszcze walczyć, a przyszły rok będzie dla mnie i dla moich fanów zupełnie nowym rozdziałem. Tak, jestem naładowany!"

Ben odchodzi z Yamahy, ale nie wiadomo jeszcze co będzie dalej. Wygląda na to, że dostał jakąś ciekawą propozycję i wie co będzie robił w przyszłym sezonie, jednak nie chce tego zdradzić. Dodatkowo z wydźwięku całej wypowiedzi da się wywnioskować że wsparcie jakie dawała mu Yamaha mimo wszystko nie było wystarczające - być może dlatego że większość uwagi była skupiona na drugiej stronie boksu i Jorge Lorenzo. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie tej kwestii, a może ono przyjść już jutro podczas spotkania z prasą przed wyścigiem na Laguna Seca.

Oryginalna treść oświadczenia Bena:
I have chosen to leave Yamaha after this season for a litany of reasons. I will explain more when I feel it is appropriate. I’m discussing my situation with my sponsors and they are behind me. There are a few people at Yamaha who I hate to leave. And they know who they are. I wish Yamaha the best. I won’t make any further comments until the offical announcement comes out. I’m extremely happy to push for the rest of the season to my fans and myself next year starts a new chapter. And yes I’m pumped!”

Zobacz również:
REKLAMA