MotoGP: Stoner i Miller dla Australii

Legenda MotoGP Casey Stoner, a także gwiazda zespołu Pramac Racing przekazali swoje rzeczy na aukcje by uzyskać pieniądze na pomoc Australii po straszliwych pożarach.

Casey Stoner i Jack Miller - aukcje dla Australii Pickles/casey stoner
Casey Stoner i Jack Miller - aukcje dla Australii

Pożary w Australii trwające od września ubiegłego roku pochłonęły już około 6000 budynków, 18 milionów hektarów buszu, co najmniej 28 osób (kolejne kilka jest wciąż zaginionych) i życie nawet miliarda zwierząt - wiele z gatunków automatycznie trafiło na listę zagrożonych. W internecie pojawiło się wiele zbiórek pieniędzy na pomoc Australii. Swoje trzy grosze postanowili dorzucić też zawodnicy MotoGP i zarazem Austalijczycy - Casey Stoner i Jack Miller.

Ten pierwszy ma już status legendy MotoGP - jest dwukrotnym mistrzem świata w 2007 i 2011 roku. Stoner jest dotychczas jedynym zawodnikiem któremu udało się zdobyć tytuł mistrzowski na motocyklu Ducati. Aby wesprzeć finansowo likwidowanie skutków pożarów buszu wystawił na aukcję jeden ze swoich kombinezonów wyścigowych w barwach Ducati - dokładnie ten, w którym wygrał wyścig w Aragon w sezonie 2010. Stoner ma w swoim domu ogromną kolekcję swoich kombinezonów wyścigowy i jest to pierwszy raz kiedy sprzedaje jeden z nich. Licytację możesz znaleźć TUTAJ - cena wywoławcza wynosiła 1 dolara, teraz osiągnęła 11 100 dolarów i rośnie. Do końca pozostało jeszcze 19 godzin.

Jack Miller to wciąż wschodząca gwiazda MotoGP, która ma za sobą najlepszy sezon w królewskiej klasie. Zawodnik Ducati Pramac Racing wystawił na sprzedaż swój kask, w którym jeździł w sezonie 2018. aukcja już się zakończyła - kask został sprzedany za 18 000 dolarów australijskich. To około 47 300 zł. Cel jest jednak szczytny więc nie dziw, że fani zawodników wykładają takie pieniądze na pamiątki swoich idoli.

Casey Stoner i Jack Miller - aukcje dla AustraliiInstagram @jackmilleraus
Casey Stoner i Jack Miller - aukcje dla Australii

Zobacz także:

Iannone jednak na dopingu! Zastąpi go Biaggi?

Zobacz również:
REKLAMA