MotoGP: posezonowa burza w szklance wody?

Choć sezon 2012 w MotoGP zakończył się z ostatnim wyścigiem w Walencji w światku wyścigowym sporo się dzieje. Jak zwykle we wszystko zamieszany jest Rossi.

Kilka dni temu Światowe portale motocyklowe rozpisywały się na temat wywiadu z Rossim, w którym 9-krotny mistrz jawnie dogryzał swojemu byłemu już rywalowi Caseyowi Stonerowi. Rossi powiedział podobno: "Stoner zaczął mnie nienawidzić tylko przez to, że przegrał. Później zawsze zdawał się mówić o przeszłości, o tym wyścigu, dlatego, że nie był na tyle mężczyzną żeby zrozumieć, że wtedy po prostu przegrał".

Mowa tu o pamiętnym wyścigu w Laguna Seca, w którym Rossi pokonał Stonera w walce na łokcie. Stoner nie pozostał mu dłużny choć zrobił to w niezłym stylu mówiąc: "Myślę że Valentino czu się teraz trochę bardziej odważny, kiedy mnie już nie ma". Te dwie wypowiedzi narobiły trochę zamieszania, choć prawda jest taka, że to trochę burza w szklance wody. Jak się okazało wypowiedź Rossiego pochodzi z bardzo starego wywiadu i została delikatnie wyrwana z kontekstu.

Tymczasem Mistrz Świata Jorge Lorenzo, któremu będzie partnerował Doktor w 2013 zapowiedział, że w garażu nie będzie ściany tak jak miało to miejsce w 2010 roku i że w ogóle cała ta sprawa ze ścianą była głupią drobnostką. Jorge w swoim czasie wolnym angażuje się w eventy promocyjne i charytatywne (np Race of Champions) i spokojnie, zdala od skandali przygotowuje się do kolejnego sezonu.

Bardziej zapracowany przez ostatnie tygodnie był Marc Marquez, który trenował w trudnych warunkach razem z Alvaro Bautistą. Marquez w testach okazał się szybszy od Bautisty i chyba to skłoniło prezesa HRC Shuhei Nakamoto do stwierdzenia, że w przyszłym sezonie oczekuje od Marca co najmniej kilku zwycięstw.

Stefan Bradl i Andea Ianonne też nie mogą narzekać na brak wrażeń. Ten pierwszy przeszedł operację ręki (syndrom pompującego przedramienia) a drugi kilka dni temu miał operację przegrody nosowej (wcześniej narzekał na problemy z oddychaniem i... chrapał w nocy).Do nowego sezonu jeszcze trochę ale jak tak dalej pójdzie to w martwym okresie zawodnicy nie pozwolą się nudzić fanom wyścigów.
Zobacz również:
REKLAMA