MotoGP: sezon 2015 startuje!

W Katarze wystartował właśnie sezon MotoGP. Zawodnicy wszystkich trzech klas (oprócz MotoGP oczywiście Moto2 i Moto3) są już po pierwszych sesjach treningowych.

W Katarze wystartował właśnie sezon MotoGP. Zawodnicy wszystkich trzech klas (oprócz MotoGP oczywiście Moto2 i Moto3) są już po pierwszych sesjach treningowych. W MotoGP pierwsza sesja padła łupem zawodników Repsol HondyMarca Marqueza i Daniego Pedrosy, jednak zaskoczeniem jest zdobywca trzeciego miejsca – Aleix Espargaro na Suzuki. Dopiero za nim uplasował się Jorge Lorenzo. Rossi wykręcił dopiero 9 czas ze stratą blisko 0.9 sekundy do Marqueza. W pierwszej dziesiątce nie brakowało innych zaskoczeń: Danilo Petrucci był 6 a Yonny Hernandez 8. Stawkę uzupełnili Cal Crutchlow na 5, Andrea Dovizioso na 7 i Iannone na 10. Rozczarowali za Pol Espargaro (11)  i Bradley Smith (13). Na szczęście pierwsza sesja była raczej traktowana jako czas na porządki na torze (zawodnicy czyścili tor z nawianego przez pustynny wiatr piachu) przed właściwymi treningami i przygotowaniami do wyścigu.

W Moto2 po dwóch sesjach najszybszy niespodziewanie był Sam Lowes przed Zarco i Rabatem. W pierwszym treningu Moto3 najszybszy był Danny Kent, przed Oliveirą i Antonellim. W drugiej sesji Brytyjczyk jednak spadł na dalsze pozycje, a najszybszy okazał się właśnie Oliveira, który wskoczył na KTM-a w zespole Red-Bull Ajo zwolnionym przez Jacka Millera po poprzednim sezonie. Antonelli był 2, a Isaac Vinales 3.

Wyścigi na Losail już w niedzielę o 17:00 (Moto3), 18:20 (Moto2) i 20:00 (MotoGP). Do obejrzenia na kanałach Polsatu Sport.

Zobacz również:
REKLAMA