MotoGP w żałobie: Fausto Gresini nie żyje

Jedna z prawdziwych legend świata wyścigów, mistrz i geniusz Fausto Gresini ostatecznie przegrał walkę z korona wirusem. Zmarł dziś nad ranem.

Fausto Gresini szef zespołów Gresini Racing w Moto3 i Moto2, a także menedżer teamu Aprilii – jeden z najbardziej zajętych ludzi w MotoGP niestety przegrał walkę z koronawirusem. Jego walka trwała blisko dwa miesiące i powoli wracał do zdrowia, a kolejne komunikaty informowały o poprawie jego stanu, choć ostrożnie informowały również o tym że Fausto wciąż potrzebuje wsparcia respiratora z powodu niewydolności oddechowej. Jego powrót do zdrowia miał być już tylko kwestią czasu, niestety pięć dni temu pojawiły się komplikacje, które ze stanu poważnego, ale stabilnego wprowadziły Fausto ponownie w stan krytyczny. Dziś nad ranem 60-letni Fausto Gresini niestety przegrał walkę z chorobą  i pozostawił świat MotoGP w ogromnym smutku.

Zobacz także: legenda Dakaru nie żyje

Fausto był jedną z najprawdziwszych legend padoku MotoGP. Jako zawodnik dwukrotnie w latach 1985 i 1987 zdobywał mistrzostwo świata klasy 125, łącznie wygrywając 21 wyścigów w swojej karierze. Po zakończeniu kariery wyścigowej w 1994 roku, trzy lata później rozpoczął drogę menadżera zespołu Gresini Racing, z którym już w 2001 roku zdobył pierwszy tytuł (Daijiro Kato). Przez kolejne 20 lat Fausto był jednym z najbardziej zajętych ludzi w paddocku prowadząc swoje zespoły w każdej kategorii, będąc wspaniałym mentorem dla zawodników i wzorem dla innych teamów, oraz wulkanem niespożytej energii. Prawdziwie pozytywna postać MotoGP. W 2022 ponownie miał wprowadzić swój prywatny team wyścigowy do kategorii MotoGP, niestety nie dojdzie do tego. Składamy najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Fausto Gresiniego.

#CiaoFausto

zobacz galerię

Zobacz również:
W dniach 24-26 września na Dolnym Śląsku, w Zieleńcu k. Dusznik Zdroju, odbędzie się ogólnopolski zlot fanów motocykli BMW z cyklu BMW Motorrad Days. Zapisy już wystartowały!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA