MotoGP: zapowiedź rundy w Japonii

14 lat temu Rossi po raz pierwszy zakończył sezon w królewskiej klasie na szczycie tabeli. W tym roku ma szansę wywalczyć ósmy w karierze tytuł mistrza, ale na drodze stoi mu Jorge Lorenzo. Czy wyścig w Japonii rozstrzygnie rywalizację?

Różnica w tabeli pomiędzy Rossim a Lorenzo wynosi raptem 14 punktów na 100 możliwych jeszcze do zdobycia. Wygląda na to, że końcówka sezonu będzie gorąca, a to oznacza dla nas trzy kolejne weekendy z rzędu z zarwanymi nocami (teraz Japonia, za tydzień Australia, a za dwa Malezja). Na deser pozostaje wyścig w Walencji 8 listopada.

Po pierwszych treningach można powiedzieć jedno - Rossi nie będzie miał łatwo. Lorenzo wykręcił najlepszy czas 1,44.731. Doctor był niemal o 0,8 sekundy wolniejszy. W czasie wyścigu szyki znowu może mu popsuć Dani Pedrosa, a dodatkowo fabryczne Ducati (Iannone i Dovizioso - odpowiednio 3 i 4 czas). Na pociesznie dla Rossiego Marquez był szybszy raptem o 0 ,06 sekundy. Do tego wiemy, że w przypadku Doctora treningi i kwalifikacje to jedno, a wyścig to drugie.Tym bardziej, że Lorenzo, Marquez i Iannone mają kontuzje. Będzie się działo!

Paradoksalnie w czasie treningów wolnych okazało się, że Johann Zarco zostanie mistrzem Moto2 - broniący tytułu Tito Rabat z powodu kontuzji nie będzie w stanie wystartować.

Ciekawie będzie w Moto3 - tam też trwa walka o tytuł. Danny Kent ma co prawda sporą przewagę (55 punktów) nad Eneą Bastianinim, ale dopiero wygrana w Japonii przypieczętowała by tytuł. A ostatni wyścig na hiszpańskim torze Aragon pokazał, że w najmniejszej klasie nic nie jest pewne.

Wyścigi na żywo możecie oglądać na antenie Polsat Sport lub/i na stronie www.polsatsport.pl Poniżej harmonogram godzinowy.

Kwalifikacje 10 października:

Moto3 - 5.35
Moto2 - 8.05
MotoGP od 7.10

Wyścigi 11 października:

Moto3 - 4.00
Moto2 - 5.20
MotoGP - 7.00

Zobacz również:
REKLAMA