MotoMikołaje 2019, czyli rozkład imprez

Dzieciaki już na niego czekają i mocno wierzą, że w końcu do każdego z nich przyjdzie. Pewnie się zdziwią na widok aż tylu Mikołajów na ulicach miast całej Polski, tym bardziej, że zamiast na saniach będą oni jechać na motocyklach. Nasz rozkład jazdy motomikołajkowych imprez.

Motomikołaje 2019 Motor-Presse Polska

Motomikołaje Bielsko-Biała

Przedstawiciele Stowarzyszenia Motomikołaje Bielsko wraz z przyjaciółmi (w sumie ok. 130 osób) prężnie działają. Od początku listopada na stoisku zlokalizowanym w centrum handlowym Gemini Park zbierają siły i pieniądze. Wszystko po to, aby 8 grudnia 2019 wielką motocyklową paradą zawieźć prezenty i zobaczyć uśmiech na twarzach wychowanków domu dziecka. 

To już XII edycja motomikołajkowej akcji. Zaczęło się od tego, że grupa przyjaciół postanowiła pomóc dzieciakom z loklanego domu dziecka. Z czasem akcja nabierała rozpędu i przyłączało się do niej coraz więcej ludzi. Co roku dzięki uprzejmości Rafała Sonika - zwycięzcy rajdu Dakar na quadzie - motomikołaje kwestują w CH Gemini Park, a na ich stoisku odwiedzający mogą sobie zrobić zdjęcie na quadzie Supersonika.

Mikołaje na motocyklach Gdańsk

Największa motomikołajkowa akcja już od 17 lat jest organizowana w Trójmieście. Tutaj datki zebrane przez motocyklowych mikołajów są przeznaczane na paczki dla podopiecznych szpitali, hospicjów oraz domów opieki. Dodatkowo Mikołaje finansują obiady dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej w całym woj. pomorskim.

1 grudnia 2019 r. na ulice Trójmiasta wyruszy największa w całej Europie parada Mikołajów na motocyklach! W tym roku start zaplanowana o godz. 10.00 spod stadionu Energa w Gdańsku, a meta na Al. Jana Pawła II w Gdyni ma zostać osiągnięta w samo południe, czyli o godz. 12.00.

Organizatorzy przygotowali szereg konkursów z nagrodami oraz innych atrakcji nie tylko dla uczestników parady, ale również dla publiczności. Zwieńczeniem imprezy będą koncerty - na mecie w Gdyni zagrają: Bibrownicy, White Room, Khra Daliva, Kuźnia Talentów z Pszczółek oraz Skazani na sukces.

Każdy może w niej wziąć udział, ale musi spełnić kilka warunków:

  • wykupić cegiełkę na rzecz akcji za min. 25 zł w przedsprzedaży lub 30 zł w dniu parady
    (można to zrobić na bramkach wjazdowych w dniu parady lub w jednej ze specjalnych "cegiełkowni" - lista tutaj)
  • założyć pełny strój Mikołaja (czapka, bluza i spodnie) lub renifera, elfa, choinki, bombki czy śnieżynki - można puścić wodze fantazji
  • przyjechać motocyklem, skuterem, motorowerem, quadem lub trójkołowcem z naklejką potwierdzającą wykupienie cegiełki
  • mile widziane stosowne "przebranie" dla rumaka

Zapraszamy do zabawy! Tym bardziej, że przy okazji można zrobić coś dobrego.

Jeśli organizujesz motomikołajkową akcję w swoim mieście i chcesz ją nagłośnić - napisz do nas! Czekamy na wasze maile (motocykl at mpp.pl) lub kontakt przez naszego facebooka lub instagrama.

REKLAMA