MotoMikołaje w Trójmieście 2018

Jak co roku Mikołaje na motocyklach z Trójmiasta startują z akcją charytatywną i ogromną paradą ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska. Zainteresowany? Zarezerwuj wolne w niedzielę 2 grudnia! 

Gdzie i kiedy? MotoMikołaje Gdańsk, Gdynia, Sopot

XVI edycja Mikołajów na Motocyklach tradycyjnie będzie odbywać się na terenie całego Trójmiasta. W tym roku parada odbędzie się 2 grudnia. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 9:00 na Al. Jana Pawła II w Gdyni. Stąd kolumna Mikołajów ok. 11:00 wyruszy ul. Świętojańską i dalej główną arterią przez Sopot w stronę Gdańska. Metą parady jest Stadion Energa, gdzie Mikołaje dotrą ok 12:00. Tam też odbędzie się wielki finał. Stąd mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę.

Zarówno na starcie, jak i na mecie, czas będą umilać pozytywne rytmy.Zagrają zespoły muzyczne takie jak: Bimbrownicy, Pertone, Cathleen. Kolędy będą śpiewały dzieci z Kuźni Talentów Można będzie zjeść grochówkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska i spróbować potraw serwowanych przez zaproszone food tracki.

Tradycyjnie, na mecie nastąpi ogłoszenie laureatów motomikołajowych konkursów oraz to co najważniejsze – wyników finansowych zbiórek i frekwencji na tegorocznej paradzie.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wykupienie biletu „cegiełki” w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) lub 30zł w dniu imprezy (na bramkach wjazdowych w Gdyni).Ma ona formę naklejki, którą trzeba przykleić w widocznym miejscu na motocyklu. Równie ważny jest strój Mikołaja (czapka, bluza, spodnie) lub wariacja na temat - organizatorzy nic nie mają przeciwko elfom, śnieżynkom, aniołkom, choinkom, a nawet reniferom.

Cegiełki na paradę
można kupić w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc znajdziesz na www.mikolaje.gd.pl oraz na Facebook’u

Ważne!

Uczestnicy parady podlegają przepisom ruchu drogowego. Oznacza to, że twój motocykl, quad lub skuter musi być zarejestrowany, mieć ważny przegląd oraz ubezpieczenie OC. Każdy z uczestników musi zaakceptować i podpisać regulamin imprezy (przy zakupie cegiełki). 

Największa MotoMikołajowa akcja

Motomikołajowa akcja w Trójmieście jest najstarsza. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku, gdy dziewięciu pozytywnie zakręconych motocyklistów wpadło na ten genialny pomysł. Na przestrzeni 15 lat impreza się rozrosła i aktualnie jest największa w Polsce. 

W ubiegłorocznej paradzie przez Gdańsk, Sopot i Gdynię udział wzięło ponad 2000 motocyklistów. Wyniki zbiórek pieniędzy imponują - w ciągu 15 lat motocykliści zebrali kasę na ponad 150 tys. ciepłych posiłków dla potrzebujących wsparcia dzieciaków. Suma środków zebranych od 2003 roku do dzisiaj przekroczyła 750 000 zł!

Więcej informacji znajdziesz też pod adresem ► http://www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklach

Jesteś z innego miasta, ale chciałbyś wziąć udział w akcji? Oto lista MotoMikołajowych akcji w całej Polsce.

 

Zobacz również:
REKLAMA