REKLAMA

Motobot spotyka się z Rossim

Jeszcze w zeszłym roku Yamaha zaprezentowała swój ultrainnowacyjny projekt: Motobot. Autonomiczny robot mający za zadanie nauczyć się szybkiej jazdy na torze właśnie miał okazję spotkać się z Valentino Rossim.

Motobot to pomysł z kosmosu, ale jak dowodzi kolejne wideo, Yamaha robi w tym temacie spore postępy. Ten etap prac zakładał że Motobot będzie poruszał się samodzielnie po torze. Na razie nie robi tego szybko, ani w sportowym stylu, ale są spore postępy. Plan ogólny zakłada, że Motobot będzie poruszał się samodzielnie z prędkościami ponad 200 km/h naśladując prawdziwego zawodnika wyścigowego (dodając gazu, zmieniając biegi, wystawiając kolano w zakrętach). Ma to się stać jeszcze w 2017 roku choć na razie na to się nie zapowiada. Mimo to w tym temacie Yamaha nie pozwala nam się nudzić: właśnie pojawił się nowy filmik, w którym Motobota odwiedza Valentino Rossi. Choć dialogi (Rossi pół biedy, ale inżynier chyba niezbyt pilnie uczył się tekstu na pamięć, bo raczej nie zna angielskiego i trudno go zrozumieć) są na maksa drewniane podobnie jak aktorstwo, same zdjęcia z toru i zaangażowanie do projektu Doktora, może mieć naprawdę ciekawe skutki. Poniżej film.

Zobacz również:
Jedynym cruiserem w ofercie Kawasaki jest dziś Vulcan S. Najwyższy czas, by, za przykładem Hondy, uzupełnić ofertę o większy model, najlepiej zasilany doładowanym silnikiem z H2.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA