Motocross: MX Kobiet i MX Quad w Obornikach - relacja

W pierwszą niedzielę października w Dębskiej Woli rozegrano ostatnie w tym sezonie wyścigi z cyklu Mistrzostw Polski w Motocrossie. Rozstrzygnęły się losy mistrzowskich tytułów w klasach MX Kobiet i MX Quad Open.

Maciej Wierzbicki
Motocross: MX Kobiet w Obornikach - relacja.

Jeszcze przed ostatnią rundą w klasie MX Kobiet wyraźną liderką była Joanna Miller. Mogła być niemal pewna tytułu. Jednak pierwszy wyścig nie zaczął się dla niej zbyt szczęśliwie - wbiła się w bramkę startową i holeshot’a zdobyła Wiktoria Garbowska (Automobilklub Gorzowski). Jednakl Joanna Miller (GAMK Gdańsk) pokazała klasę i jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedziła całą stawkę i uciekła rywalkom! O drugie miejsce walczyły Wiktoria Garbowska i Alina Łaszcz (Pruszkowski Klub Motocyklowy). I to ta ostatnia wyszła z pojedynku obronną ręką.

W drugim wyścigu Miller od początku liderowała. Za jej plecami trwała walka pomiędzy Wiktorią Garbowską i Aliną Łaszcz. Zaraz po tym jak Alina wyprzedziła Wiktorię, motocykl tej ostatniej odmówił posłuszeństwa (awaria skrzyni biegów). Po dwóch wyścigach na trzecie miejsce na podium zawodów wskakuje Wiktoria Horodyńska (Enduro Team Kielce).

Mistrzynią Polski została Joanna Miller, Wicemistrzynią Alina Łaszcz, a II Wicemistrzynią Wiktoria Garbowska.

Na uwagę zasługuje też fakt,iż mimo niezwykłej mobilizacji kobiet klubu KM Cross Lublin nie zdołał on wyprzedzić w klasyfikacji klubowej AMK Poltarex Człuchów.

W wyścigach klasy MX Quad Open pod nieobecność Romana Gwiazdy, najlepszym tego dnia był Witold Natkaniec (ATV Polska). Wygrał on oba wyścigi i zgarnął gogle Scott za holeshota. Ostatecznie mistrzowski tytuł wywalczył Tomas Zigmantas z Litwy. Wicemistrzem Polski został Łukasz Lorenc (Pro Racing Team), a II wicemistrzem Polski Tomasz Jamroży (KM Cisy Nowogard).

Zobacz również:
REKLAMA