[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Motocross: Mistrzostwa Polski w Sobieńćzycach - zapowiedź

A może w weekend nad morze? Jeśli jesteś fanem off-roadu lepiej nie trafisz - w Sobieńczycach rozegrane zostaną zawody Mistrzostw Polski.

Motocross: Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Sobieńczycach - zapowiedź.

Sobieńczyce i tor Speedstar gościć będzie najlepszych zawodników Mistrzostw Polski w Motocrossie Orlen MX MP. W sobotę 7 maja o pierwsze punkty powalczą zawodnicy klas MX2, MX Masters. Kobiety stoczą już drugą bitwę w tegorocznych mistrzostwach (relację z poprzedniej znajdziesz tutaj). Niedziela to wyścigi klas MX2 Junior, MX Open i MX Quad.

Organizator przewidział mnóstwo atrakcji. W klasie MX2 Junior Bank Spółdzielczy w Krokowej ufundował 500 zł za HoleShot’a! Z kolei specjaliści od energii z Red Bulla zapewnią dobrą zabawę w namiocie z profesjonalnym DJ’em i chłodzonymi napojami. Przy okazji zawodów Orlen MX MP podobnie jak w zeszłym roku swoje stoiska zaprezentuje II Edycja Krokowskiej Agro Wystawy. Pokażą się tu firmy, których produkty poprawiają komfort życia na wsi. Oprócz tego przygotowano ok. 40 stoisk z produktami regionalnymi i nie tylko. Wystawa będzie trwać 7.05 od godziny 11:00 do 17:00 oraz 8.05 w tych samych godzinach.
W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się pokaz quad freestyle w wykonaniu jedynych polskich zawodników SiekajBrothers. Najmłodszym spodoba się plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami. A w sobotni wieczór (od 18.30) zapraszamy na gorące disco i to na żywo!

Tor Speed Star w Sobieńczycach powstał w 2009 roku. Na działce o łącznej powierzchni 16 ha od podstaw zbudowano ośrodek sportów motorowych. Zaledwie 1 km dzieli ten obiekt od jeziora Żarnowieckiego, a tylko 8 km od nadmorskich kurortów Dębki i Karwia. Mało tego przy dobrej widoczności z toru widać Morze Bałtyckie! Tor motocrossowy na terenie ośrodka ma długość 1800 metrów i 8-10 metrów szerokości. W sumie na torze znajduje się 10 przeszkód nadających się zarówno dla motocyklistów jak i dla ą quadowców. Najciekawiej jest tuż za prostą startową - robotę robi tarka złożona z sześciu garbów, nawrotka oraz pierwsza hopa położona tuż za nią. Zresztą kawałek dalej jest kolejna - to najbardziej widowiskowe miejsce toru.

Adres do nawigacji GPS: Sobieńczyce, gmina Krokowa

zobacz galerię

Zobacz również:
Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA