Motocross: Mistrzostwa Polski w Sobieńćzycach - zapowiedź

A może w weekend nad morze? Jeśli jesteś fanem off-roadu lepiej nie trafisz - w Sobieńczycach rozegrane zostaną zawody Mistrzostw Polski.

Mariusz Bielewicz
Motocross: Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Sobieńczycach - zapowiedź.

Sobieńczyce i tor Speedstar gościć będzie najlepszych zawodników Mistrzostw Polski w Motocrossie Orlen MX MP. W sobotę 7 maja o pierwsze punkty powalczą zawodnicy klas MX2, MX Masters. Kobiety stoczą już drugą bitwę w tegorocznych mistrzostwach (relację z poprzedniej znajdziesz tutaj). Niedziela to wyścigi klas MX2 Junior, MX Open i MX Quad.

Organizator przewidział mnóstwo atrakcji. W klasie MX2 Junior Bank Spółdzielczy w Krokowej ufundował 500 zł za HoleShot’a! Z kolei specjaliści od energii z Red Bulla zapewnią dobrą zabawę w namiocie z profesjonalnym DJ’em i chłodzonymi napojami. Przy okazji zawodów Orlen MX MP podobnie jak w zeszłym roku swoje stoiska zaprezentuje II Edycja Krokowskiej Agro Wystawy. Pokażą się tu firmy, których produkty poprawiają komfort życia na wsi. Oprócz tego przygotowano ok. 40 stoisk z produktami regionalnymi i nie tylko. Wystawa będzie trwać 7.05 od godziny 11:00 do 17:00 oraz 8.05 w tych samych godzinach.
W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się pokaz quad freestyle w wykonaniu jedynych polskich zawodników SiekajBrothers. Najmłodszym spodoba się plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami. A w sobotni wieczór (od 18.30) zapraszamy na gorące disco i to na żywo!

Tor Speed Star w Sobieńczycach powstał w 2009 roku. Na działce o łącznej powierzchni 16 ha od podstaw zbudowano ośrodek sportów motorowych. Zaledwie 1 km dzieli ten obiekt od jeziora Żarnowieckiego, a tylko 8 km od nadmorskich kurortów Dębki i Karwia. Mało tego przy dobrej widoczności z toru widać Morze Bałtyckie! Tor motocrossowy na terenie ośrodka ma długość 1800 metrów i 8-10 metrów szerokości. W sumie na torze znajduje się 10 przeszkód nadających się zarówno dla motocyklistów jak i dla ą quadowców. Najciekawiej jest tuż za prostą startową - robotę robi tarka złożona z sześciu garbów, nawrotka oraz pierwsza hopa położona tuż za nią. Zresztą kawałek dalej jest kolejna - to najbardziej widowiskowe miejsce toru.

Adres do nawigacji GPS: Sobieńczyce, gmina Krokowa

Zobacz również:
REKLAMA