Motocross - mistrzostwa Polski w Głogowie - relacja

Zaczęło się od trzęsienia ziemi - oberwanie chmury skutecznie zniszczyło tor, ale w Głogowie nikt się nie poddał. Tor odbudowano, a zawodnicy dali z siebie wszystko!

Orlen MX MP
Orlen MX MP 2016: w czasie rundy w Głogowie emocji nie brakowało.

W dniach 18-19 czerwca 2016 roku, po kilku latach przerwy, do Głogowa powróciły Mistrzostwa Polski w Motocrossie ORLEN MX MP. Organizatorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ nocne opady deszczu kompletnie zniszczyły przygotowywany już tor „Górków”. Wyglądało to tragicznie - pojawiły się nawet głosy o konieczności odwołania zawodów. Przez podjazdy i zeskoki przepłynęła rwąca rzeka, która zostawiła po sobie wyrwy i głębokie leje, w których mieścił się człowiek! 
Jednak organizator nie poddał się bez walki i wcześnie rano w sobotę ciężki sprzęt wjechał na trasę. Ostatecznie tor udało się naprawić! Ceną za to było dwugodzinne opóźnienie harmonogramu. Szacunek!

W klasie MX2 od samego początku sezonu nie brak pełnej emocji walki. W pierwszym wyścigu z powodu kolizji na starcie spora część zawodników z czołówki musiała gonić stawkę! Horror dla zawodników i uczta dla kibiców! W obu wyścigach zwyciężył Karol Kędzierski (KM Cross Lublin). Drugi sklasyfikowany został Dominik Małecki (KM Cross Lublin), a trzeci Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów).

W klasie MX Masters piękną walkę zaprezentowali najbardziej doświadczeni zawodnicy. W pamięć zapadł pojedynek Jacka Lonki (AMK Poltarex Człuchów) z Konstantinem Utkinem z Ukrainy. Po błędach Ukraińca w pierwszym wyścigu do walki o „pudło” włączył się również Waldemar Lonka. Jacek, ku uciesze polskich kibiców, wygrał oba wyścigi, drugie miejsce wywalczył brat Jacka - Waldemar Lonka, a trzecie Utkin.

W klasie MX Kobiet bez niespodzianki wygrała Joanna Miller (GAMK Gdańsk). Za jej plecami rozegrała się ciekawa walka - pięć zawodniczek zażarcie walczyło o dwa najniższe stopnie podium. Ostatecznie Karolina Liszewska (KM Cross Lublin) była druga, a Alina Łaszcz (Pruszkowski Klub Motocyklowy) trzecia.

W klasie „królewskiej” MX Open - ze względu na frekwencję zawodników walka rozpoczęła się już w treningach kwalifikacyjnych! Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zaliczył Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy), który wspominał jak 20 lat temu właśnie w Głogowie zadebiutował w klasie 80. Zacięta walka z drugim w klasyfikacji zawodów Karolem Kędzierskim skutecznie podniosła poziom adrenaliny u publiczności. Do wygranej „Qrak” dorzucił również Holeshota (i zgarnął nagrodę – gogle Scott). Na najniższym stopniu podium stanął zadowolony z wyścigów Luis Carstens (WKM Więcbork), który dwukrotnie do mety przyjeżdżał na trzeciej pozycji.

W klasie MX2 Junior pierwszy wyścig i holeshota wygrał faworyt - Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów). Niestety awaria motocykla wykluczyła go z walki w drugim wyścigu. Pech dał się również we znaki również Patrykowi Zdunkowi, który nie ukończył pierwszego wyścigu. Patryk w drugim wyścigu dojechał drugi. Klasyfikację zawodów wygrał Wojtek Kucharczyk (Automobilklub Gorzowski), drugi był Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn), a trzeci Dariusz Rapacz. Jednak w klasyfikacji generalnej liderem pozostał Kuba Barczewski przed Cezarym Lewko i Patrykiem Zdunkiem.

W klasie MX Quad rundę w Głogowie wygrał Roman Gwiazda (KM Chojna) przed Kacprem Mieszkowskim (WKM Wschowa) i trzecim Arturem Szczebakiem (KM Cross Lublin). Lider klasyfikacji generalnej Litwin - Tomas Zigmantas ukończył zawody na czwartej pozycji.

wyścigu o Puchar Głogowa (licencje B i C) zwycięstwo wywalczył zawodnik WKM Wschowa - Dominik Kaźmierczak. Zwycięzcy klas dostąpili zaszczytów rodem z życia gwiazd sportu rozdając autografy publiczności.

Rundę ORLEN MX MP w Głogowie zarówno zawodnicy, jak i publiczność będą dobrze wspominać. Pogoda dała do pieca tylko w piątek - w sobotę deszcz trochę straszył, a w niedzielę przypiekało słońce. Jeśli chcesz ciekawie spędzić weekend zapraszamy na kolejne zawody do Olsztyna, które odbędą się w dniach 25-26 czerwca.

Zobacz również:
REKLAMA