Motocross: w Mistrzostwach Polski coraz bliżej rozstrzygnięcia

Już 18 i 19 sierpnia Więcbork zostanie gospodarzem przedostatniej rundy motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MX MP w sezonie 2018. To oznacza, że walka o medale nabierze rumieńców. Teraz nie ma czasu na błędy, czy odpuszczanie.

Orlen MX MP 2018 - Więcbork zapowiedź Maciej Wierzbicki

Szósta i zarazem przedostatnia runda Orlen MX MP może przynieść pierwsze rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej mistrzostw Polski. Tegoroczny sezon od samego początku dostarcza  niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń. Walka we wszystkich klasach jest niezwykle zacięta i wygląda na to, że będzie trwać do samego końca. Chociaż w niektórych kategoriach pojawili się pretendenci do tytułów.

Przed przystankiem w Więcborku blisko tytułu jest dominujący w klasie MX85 Maksymilian Chwalik. Jednak o pozostałe miejsca na podium rozegra się ostra walka, bo Kamila Maślankę, Paskala Myhana i Olafa Włodarczaka dzieli zaledwie 5 punktów.

Wśród najmłodszych (MX 65), sporą przewagę wypracował sobie Mikołaj Stasiak, któremu jeszcze będą próbowali zagrozić: młodziutki Dawid Zaremba, waleczny Piotrek Kajrys i rozkręcający się z każdą rundą Mieszko Polnar.

Wygląda na to, że w MX 125 walka o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy broniącym tytułu Czarkiem Lewko, a prezentującym ostatnio świetną formę Darkiem Rapaczem. Jednak Michał Kuczyński i goście z Białorusi - Daniel Volovich i Artsiom Sazanovets wcale nie są daleko w tyle, więc możemy liczyć na kolejną szaloną jatkę.

W MX Kobiet dzieli i rządzi Anna Stecjuka z Łotwy, ale Karolinę Jasińską, Wanessę Rapacz i Wiktorię Wicińską czeka zacięta walka o miejsce na podium na koniec sezonu.

Bez dwóch zdań, najbardziej zacięty bój o mistrzostwo toczy się w klasie MX Masters, gdzie Jacek Lonka i Paweł Szturomski idą łeb w łeb. Może w Więcborku ponownie do tej walki włączy się Paweł Wizgier lub Jacek Olszewski?

Jednak prawdziwej uczty dla kibiców i zarazem walki na noże wśród zawodników możemy się spodziewać w klasach MX2 oraz MX Open. W tej pierwszej z dużą przewagą prowadzi Karol Kruszyński, a w tej drugiej wyraźnym liderem jest Łukasz Lonka. Wygląda na to, że Kruszyński bardzo chce przerwać dominację Lonki w Mistrzostwach Polski.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że w Więcborku nie będzie nudy! Oprócz zaciętych wyścigów na kibiców czekają dodatkowe atrakcje, jak np. sesja autografów, która odbędzie się w niedzielę o 14:30. Zapraszamy na Tor Plebanka!

Zobacz również:
REKLAMA