[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.5

Motocross: w Mistrzostwach Polski coraz bliżej rozstrzygnięcia

Już 18 i 19 sierpnia Więcbork zostanie gospodarzem przedostatniej rundy motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MX MP w sezonie 2018. To oznacza, że walka o medale nabierze rumieńców. Teraz nie ma czasu na błędy, czy odpuszczanie.

Szósta i zarazem przedostatnia runda Orlen MX MP może przynieść pierwsze rozstrzygnięcia w klasyfikacji końcowej mistrzostw Polski. Tegoroczny sezon od samego początku dostarcza  niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń. Walka we wszystkich klasach jest niezwykle zacięta i wygląda na to, że będzie trwać do samego końca. Chociaż w niektórych kategoriach pojawili się pretendenci do tytułów.

Przed przystankiem w Więcborku blisko tytułu jest dominujący w klasie MX85 Maksymilian Chwalik. Jednak o pozostałe miejsca na podium rozegra się ostra walka, bo Kamila Maślankę, Paskala Myhana i Olafa Włodarczaka dzieli zaledwie 5 punktów.

Wśród najmłodszych (MX 65), sporą przewagę wypracował sobie Mikołaj Stasiak, któremu jeszcze będą próbowali zagrozić: młodziutki Dawid Zaremba, waleczny Piotrek Kajrys i rozkręcający się z każdą rundą Mieszko Polnar.

REKLAMA

Wygląda na to, że w MX 125 walka o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy broniącym tytułu Czarkiem Lewko, a prezentującym ostatnio świetną formę Darkiem Rapaczem. Jednak Michał Kuczyński i goście z Białorusi - Daniel Volovich i Artsiom Sazanovets wcale nie są daleko w tyle, więc możemy liczyć na kolejną szaloną jatkę.

W MX Kobiet dzieli i rządzi Anna Stecjuka z Łotwy, ale Karolinę Jasińską, Wanessę Rapacz i Wiktorię Wicińską czeka zacięta walka o miejsce na podium na koniec sezonu.

Bez dwóch zdań, najbardziej zacięty bój o mistrzostwo toczy się w klasie MX Masters, gdzie Jacek Lonka i Paweł Szturomski idą łeb w łeb. Może w Więcborku ponownie do tej walki włączy się Paweł Wizgier lub Jacek Olszewski?

Jednak prawdziwej uczty dla kibiców i zarazem walki na noże wśród zawodników możemy się spodziewać w klasach MX2 oraz MX Open. W tej pierwszej z dużą przewagą prowadzi Karol Kruszyński, a w tej drugiej wyraźnym liderem jest Łukasz Lonka. Wygląda na to, że Kruszyński bardzo chce przerwać dominację Lonki w Mistrzostwach Polski.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że w Więcborku nie będzie nudy! Oprócz zaciętych wyścigów na kibiców czekają dodatkowe atrakcje, jak np. sesja autografów, która odbędzie się w niedzielę o 14:30. Zapraszamy na Tor Plebanka!

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij