Motocross: znamy już Mistrzów Polski!

Frekwencja zawodników (210 startujących w ciągu dwóch dni), ocean adrenaliny, walka na łokcie i mocny doping publiczności - w czasie finałowej rundy Orlen MP MX w Gdańsku działo się dużo i szybko!

Maciej Wierzbicki
Znamy już mistrzów Polski! Wyjątkowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku.

Sobota była dniem zmagań klasy MX 65. TutajMistrzem Polski został Maksymilian Chwalik (GAMK Gdańsk), który wygrał oba biegi przed nowym wice Mistrzem Polski, swoim klubowym kolegą Olafem Włodarczakiem. To właśnie ta dwójka brylowała w całym sezonie, więc ich miejsca są jak najbardziej zasłużone. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej MP uplasował się Mikołaj Białecki (AMK Poltarex Człuchów).

Sobotnie wyścigi to emocje związane z klasą MX2, która była bardzo mocno obsadzona w tym sezonie. Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) przypieczętował tytuł Mistrza Polski dwoma zwycięstwami. Wicemistrzem Polski został Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), a II wicemistrzem jego klubowy kolega Arkadiusz Mańk.

W klasie MX Kobiet wygrała Joanna Miller (GAMK Gdańsk), która nie dała cienia szansy swoim rywalkom. W tej klasie do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy, ale Asia wydaje się być pewniakiem w klasyfikacji generalnej. Za jej plecami piękną i wyrównaną walką stoczyły Alina Łaszcz (Pruszkowski Klub Motocyklowy) i Wiktoria Garbowska (Automobilklub Gorzowski). W obu biegach zdobyły tyle samo punktów, przy czym Wiktoria w drugim wyścigu była druga i to ją wyniosło na drugi stopień podium tych zawodów.

Klasę Masters wygrał w Gdańsku Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów), przed swoim bratem - Waldemarem i Grzegorzem Jankowiakiem (AK Głogów). Trudno w to uwierzyć, ale Jacek Lonka wygrał w tym sezonie wszystkie wyścigi! Wicemistrzem Polski został Ukrainiec Konstantin Utkin, a II wicemistrzem Polski Waldemar Lonka (AMK Poltarex Człuchów).

Po sobotniej gorączce przyszedł czas na nie mniej gorące niedzielne wyścigi. Tu kibice czekali na emocje w klasie MX Open, gdzie na treningi stawiło się 55 zawodników. Do wyścigu zakwalifikowało się czterdziestu najszybszych. Pełna maszyna startowa zapewniła niesamowity widok, dźwięk i adrenalinę.

Można powiedzieć, że Łukasz Lonka (AMK Poltarex Człuchów), który niedawno wrócił po kontuzji, jest poza zasięgiem innych zawodników. Ale pozostali zawodnicy jak wygłodniałe wilki walczyli o każdy metr. Kibice byli świadkami pięknego widowiska! Ostatecznie w Gdańsku wygrał Łukasz Lonka, drugi był Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy), a trzeci Luis Carstens (WKM Więcbork). Takie wyścigi z pełną obsadą to gratka dla fanów. Mistrzem Polski został Karol Kędzierski (KM Cross Lublin), wicemistrzem Łukasz Kurowski, a II wicemistrzem Luis Carstens (WKM Więcbork).

W klasie MX2 Junior Mistrzem Polski został Jakub Barczewski, który w Gdańsku wygrał oba wyścigi. Wicemistrzem został Wojtek Kucharczyk (Automobilklub Gorzowski), a II wicemistrzem Dariusz Rapacz (MTR Osielec).

W klasie MX85 oba wyścigi wygrał Artsiom Sazanovets z Białorusi. Tytuł Mistrza Polski przypadł zawodnikowi Gdańskiego Auto Moto Klubu Filipowi Bukowiczowi. Nowy wicemistrz tej klasy to Wiktor Małecki (KM Cross Lublin) a tytułem II wicemistrza może się już chwalić Marcin Bandosz (MKS Nekla).

W czasie ceremonii wręczenia nagród szampan lał się obficie, na wiwat strzelały kolorowe konfetti i fajerwerki. Kibice obecni przy dekoracji mogli wziąć udział w rożnych konkursach. Święto motocrossu w Gdańsku dobiegło końca. Dla większości zawodników sezon także powoli zmierza ku końcowi. Zostały dwie rundy MP w klasie MX Kobiet, Mistrzostw Stref oraz ta, na którą czekają nasi reprezentanci kraju i kibice motocrossu - Motocross Narodów czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata. Za niespełna dwa tygodnie trzymać będziemy kciuki za naszych! Po więcej klikaj tutaj.

Zobacz również:
REKLAMA