Motocykl Action Team - wyższy level

Szkolenia Motocykla Action Team wchodzą na wyższy poziom. W niedzielę 9 czerwca odbyło się pierwsze szkolenie Level 2.

Motocykl Action Team Jacek Hanusz
Motocykl Action Team Level 2 - 9 czerwca 2019, fot. Jacek Hanusz

W niedzielę 9 czerwca uczestnicy szkolenia Motocykl Action Team opanowali tor Modlin. Na miejsce dotarło 29 motocyklistów chcących doskonalić swoją technikę. Przekrój motocykli był zaskakujący: od ścigaczy, przez nakedy i turystyczne enduro, a na chopperach (w sile dwóch sztuk) kończąc. Co ciekawe jedyna przedstawicielka płci pięknej dosiadała jednego z nich.

Level 2 - o co chodzi?

Już w zeszłym roku postanowiliśmy podnieść poziom i zaoferować szkolenie techniki jazdy przeznaczone dla bardziej doświadczonych motocyklistów. Tutaj nie ma mowy o ćwiczeniach podstawowych. Motto imprezy jest dość proste: jazda.

Jako, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem zaczęliśmy od części teoretycznej. Chodziło o przypomnienie podstawowych zasad jazdy motocyklem (m.in. pozycja, praca ciałem, sposób pokonywania zakrętów). Nie bez znaczenia jest też poznanie toru i panujących na nim zasad (np. znaczenie poszczególnych flag). Bonusem była wizyta Adama Badziaka (m.in. komentatora sportowego), który opowiedział o filozofii przyświecającej powstaniu motocykli Yamaha z serii MT. Na miejscu można się było przymierzyć do upatrzonego modelu i umówić na jazdę testową.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, a tor na trzy sekcje. Już o 9.00 rano zaczęła się jazda. Na zakrętach zaznaczono kilka linii przejazdu. Można było poćwiczyć wejście w zakręt z wcześniejszym lub opóźnionym apexem. Instruktorzy najpierw prowadzili grupy, a następnie czujnym wzrokiem śledzili postępy kursantów i na bieżąco korygowali błędy. Wszyscy cieszyli się z bezchmurnego nieba i pięknie świecącego słońca.

Zobacz również: jak jeździć z bagażem, czyli wyjazd na wakacje

Niestety dość szybko okazało się, że piekące słońce plus jazda na motocyklu po krętym torze w pełnym stroju mogą zmęczyć. W czasie przerwy na kawę uczestnicy mogli uzupełnić płyny dzięki napojom Soti Naturals, a ci którym kofeina nie wystarczyła mogli podładować baterie przy użyciu napojów energetycznych Monster Energy.

Czas do obiadu zleciał niepostrzeżenie. Wygłodniali, spoceni, ale zadowoleni uczestnicy mieli chwilę, żeby się posilić i odsapnąć. A po obiedzie zaczęło się to, co tygryski lubią najbardziej, czyli jazdy dowolne po całej nitce toru. Pozwoliły one spiąć w klamrę zdobyte umiejętności i sprawdzić się w bezpiecznych warunkach. Po rozdaniu pamiątkowych certyfikatów chętni mogli jeszcze wrócić na tor i upalać do kresu swoich sił. Najwytrwalsi zjechali z nitki toru dopiero o godzinie 17.00.

Zobacz również: jak hamować

Cieszy nas, że tylu motocyklistów chce doskonalić swoje umiejętności. Tu chodzi nie tylko o przyjemność z jazdy, ale również o bezpieczeństwo i umiejętność zachowania się w sytuacjach ekstremalnych.

Terminy kolejnych szkoleń Motocykl Action Team - Szkołą Jazdy znajdziecie tutaj. Można się zapisać na wybrany termin bez wstawania z fotela. Zapraszamy!

zobacz galerię

Zobacz również:
Motocyklowa Fabryka Adrenaliny to znane miejsce na motocyklowej mapie Polski. W nadchodzący weekend MFA organizuje dni otwarte. Na uczestników czekają jazdy testowe motocyklami, mnóstwo promocji i atrakcyjnych ofert.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA