[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Motocykl Action Team - wyższy level

Szkolenia Motocykla Action Team wchodzą na wyższy poziom. W niedzielę 9 czerwca odbyło się pierwsze szkolenie Level 2.

Motocykl Action Team Motocykl Action Team Level 2 - 9 czerwca 2019, fot. Jacek Hanusz

W niedzielę 9 czerwca uczestnicy szkolenia Motocykl Action Team opanowali tor Modlin. Na miejsce dotarło 29 motocyklistów chcących doskonalić swoją technikę. Przekrój motocykli był zaskakujący: od ścigaczy, przez nakedy i turystyczne enduro, a na chopperach (w sile dwóch sztuk) kończąc. Co ciekawe jedyna przedstawicielka płci pięknej dosiadała jednego z nich.

Level 2 - o co chodzi?

Już w zeszłym roku postanowiliśmy podnieść poziom i zaoferować szkolenie techniki jazdy przeznaczone dla bardziej doświadczonych motocyklistów. Tutaj nie ma mowy o ćwiczeniach podstawowych. Motto imprezy jest dość proste: jazda.

Jako, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem zaczęliśmy od części teoretycznej. Chodziło o przypomnienie podstawowych zasad jazdy motocyklem (m.in. pozycja, praca ciałem, sposób pokonywania zakrętów). Nie bez znaczenia jest też poznanie toru i panujących na nim zasad (np. znaczenie poszczególnych flag). Bonusem była wizyta Adama Badziaka (m.in. komentatora sportowego), który opowiedział o filozofii przyświecającej powstaniu motocykli Yamaha z serii MT. Na miejscu można się było przymierzyć do upatrzonego modelu i umówić na jazdę testową.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, a tor na trzy sekcje. Już o 9.00 rano zaczęła się jazda. Na zakrętach zaznaczono kilka linii przejazdu. Można było poćwiczyć wejście w zakręt z wcześniejszym lub opóźnionym apexem. Instruktorzy najpierw prowadzili grupy, a następnie czujnym wzrokiem śledzili postępy kursantów i na bieżąco korygowali błędy. Wszyscy cieszyli się z bezchmurnego nieba i pięknie świecącego słońca.

REKLAMA

Zobacz również: jak jeździć z bagażem, czyli wyjazd na wakacje

Niestety dość szybko okazało się, że piekące słońce plus jazda na motocyklu po krętym torze w pełnym stroju mogą zmęczyć. W czasie przerwy na kawę uczestnicy mogli uzupełnić płyny dzięki napojom Soti Naturals, a ci którym kofeina nie wystarczyła mogli podładować baterie przy użyciu napojów energetycznych Monster Energy.

Czas do obiadu zleciał niepostrzeżenie. Wygłodniali, spoceni, ale zadowoleni uczestnicy mieli chwilę, żeby się posilić i odsapnąć. A po obiedzie zaczęło się to, co tygryski lubią najbardziej, czyli jazdy dowolne po całej nitce toru. Pozwoliły one spiąć w klamrę zdobyte umiejętności i sprawdzić się w bezpiecznych warunkach. Po rozdaniu pamiątkowych certyfikatów chętni mogli jeszcze wrócić na tor i upalać do kresu swoich sił. Najwytrwalsi zjechali z nitki toru dopiero o godzinie 17.00.

Zobacz również: jak hamować

Cieszy nas, że tylu motocyklistów chce doskonalić swoje umiejętności. Tu chodzi nie tylko o przyjemność z jazdy, ale również o bezpieczeństwo i umiejętność zachowania się w sytuacjach ekstremalnych.

Terminy kolejnych szkoleń Motocykl Action Team - Szkołą Jazdy znajdziecie tutaj. Można się zapisać na wybrany termin bez wstawania z fotela. Zapraszamy!

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij