Motocykl Batmana z klocków Lego

W zeszłym roku na ekrany kin trafił kolejny odcinek przygód Batmana. Dla wszystkich miłośników pojazdów człowieka-nietoperza mamy dobre wieści. Już niebawem w sprzedaży pojawi się zestaw Lego z motocyklem Batmana. 

Lego Batcycle Lego

Gdy byliśmy mali, każdy choć przez krótka chwilę chciał być superbohaterem. Każdy z nas marzył o tym by być Wolverinem, Spider Manem albo Hulkiem. A ja chciałem być Batmanem. Ten facet nie miał żadnych nadprzyrodzonych mocy. Miał jednak coś, czego nie miał żaden z pozostałych superbohaterów – garaż wypełniony po brzegi wszelkiej maści pojazdami. Oczywiście moim ulubionym był motocykl.

Nigdy nie byłem i już nigdy nie będę tak obrzydliwie bogatym człowiekiem jakim był Bruce Wayne. I pewnie z tego powodu nigdy nie będzie mnie stać na postawienie sobie w garażu odjechanego motocykla. Ale zaraz, zaraz... W tym miejscu na scenę wkracza firma Lego i jej najnowszy zestaw – motocykl Batmana. W nomenklaturze Lego nosi on oznaczenie 42155.  

 

Lego BatcycleLego

 

Do tej pory oprócz wypasionych modeli motocykli takich jak niesamowite Ducati Panigale, przepiękna Vespa, czy ogromne BMW S 1000 RR, w ofercie Lego Technic przeważały proste i tanie zestawy  motocyklopodobne. Batcycle jest taką wersją pośrednią. Z jednej strony motocykl ma długość 33 cm i dość wiernie odwzorowuje wygląd filmowej maszyny, z drugiej strony nie jest  to skomplikowana maszyna. 

Motocykl Batmana jest oczywiście czarny jak noc. To potężny naked o sportowym zacięciu. Zbudowany wokół ogromnego silnika, z ruchomymi tłokami. Tylny wahacz jest wyjątkowo długi, co przywodzi na myśl motocykle zbudowane do wyścigów dragsterów. Idę o zakład, że taka konstrukcja pomaga w utrzymaniu stabilności podczas szybkiej jazdy, której Batman nigdy nie unika w pościgach za złoczyńcami. No i napęd tylnego koła łańcuchem. To robi wrażenie. 

Premiera tego zestawu jest zaplanowana na 1 marca 2023 r. Nie jest znana oficjalna cena, choć pojawiające się w Internecie wskazówki sugerują, że nie przekroczy ona 350 zł.  

Jeśli będziecie grzeczni, być może zajączek przyniesie wam taki prezent z okazji zaczynających się 9 marca Świąt Wielkanocnych?

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA