Motocykle warte pół miliona zł odzyskane! Spektakularna akcja lubuskiej policji

Pół miliona złotych warte były motocykle odzyskane przez policjantów z Sulęcina w woj. lubuskim. Funkcjonariusze tydzień po tygodniu zlikwidowali dwie złodziejskie dziuple z jednośladami skradzionymi na terenie Niemiec.

Kradzione motocykle Sulęcin Policja Lubuska

Wbrew obiegowej opinii w policji w całym kraju pracują zespoły zajmujące się poszukiwaniem i, co ważne, także odzyskiwaniem skradzionych pojazdów. Trefny towar odnajdywany jest dość często, jednak zwykle nie są to spektakularne znaleziska. Zupełnie inaczej sprawa wyglądała w Sulęcinie w woj lubuskim – tam praca policjantów umożliwiła odzyskanie motocykli o łącznej wartości ponad pół miliona złotych.

Pierwszą złodziejską dziuplę udało się namierzyć w połowie lipca na terenie gminy Torzym. Skierowane pod wskazany adres jednostki policji przyłapały złodziei na gorącym uczynku podczas rozbiórki jednośladów. 19– i 20-latek zgromadzili motocykle BMW, Kawasaki, Ducati oraz KTM o wartości około 240 tys. zł, pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Obaj złodzieje zostali zatrzymani i trafili do aresztu.

Zaledwie tydzień później, 22 lipca sulęcińscy policjanci ujawnili w gminie Torzym drugą dziuplę. Na posesji znajdowało się pięć maszyn marek Harley-Davidson, Yamaha, Ducati i KTM. Podobnie jak tydzień wcześniej, funkcjonariusze nakryli złodziei na gorącym uczynku. Po sprawdzeniu motocykli w bazie okazało się, że, podobnie jak w poprzednim przypadku, pochodzą one z kradzieży na terenie Niemiec.

Łączna wartość motocykli oszacowana została na około 305 tysięcy złotych. 22 i 39-latek zostali zatrzymani, usłyszeli też zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, do którego się przyznali. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Motocykle trafią wkrótce do swoich właścicieli.

Przeczytaj także: jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą.

Zobacz również:
REKLAMA