Motocyklem legalnie po lesie? Lasy Państwowe zachęcają do wypełnienia ankiety

Lasy Państwowe zachęcają do wypełnienia ankiety na temat offroadu. Jej wyniki mogą przesądzić o możliwości udostępnienia leśnych szlaków fanom jazdy w terenie.

motocykl las offroad Unsplash

O tym, że offroadowcy i leśnicy mają ze sobą na pieńku nikogo przekonywać nie trzeba. Grupy, fora i portale poświęcone jeździe w terenie pełne są informacji o kolejnych akcjach, przeprowadzanych przez Straż Leśną wspólnie z policją. Celem są nie tylko motocykliści, ale także kierowcy quadów i samochodów terenowych.

Ta sytuacja może jednak ulec zmianie. Dyrekcja Lasów Państwowych zauważyła lawinowo rosnące zainteresowanie offroadem i postanowiła głębiej zbadać temat. Wspólnie z jedną z grup poświęconych jeździe terenowej przygotowano ankietę dotyczącą tego zagadnienia.

Z informacji zamieszczonych na FB wynika, że odpowiedzi na zadane w ankiecie pytania pomogą zarządowi Lasów Państwowych lepiej zrozumieć motywacje i potrzeby miłośników offroadu, co może przyczynić się do wytyczenia specjalnych tras.

Ankieta jest anomimowa, zawiera 35 pytań, a jej wypełnienie zajmuje około 15 minut. Warto pochylić się nad tą sprawą z korzyścią dla nas wszystkich. Uregulowanie sposobu korzystania z lasów mogłoby zakończyć odwieczny spór leśników, grzybiarzy i fanów offroadu.

Ankieta Lasów Państwowych w sprawie offroadu - link

Przeczytaj także: co grozi za jazdę motocyklem po lesie?

Zobacz również:
REKLAMA