Motocyklisto! Pokaż, że na czterech kółkach jesteś równie dobry!

Pogoda wreszcie dopisuje i możesz wyciągnąć swój motocykl z garażu. Czy jednak samymi motocyklami człowiek żyje? Pokaż swoje umiejętności za kierownicą auta i zmierz się z czasem i rywalami podczas Pucharu Toru Modlin!

Rywalizacja pomiędzy kierowcami samochodów a motocyklistami od zawsze wzbudza emocje. Jedni drugim wypominają złe zachowania na drodze, więc zamiast przerzucać się wzajemnymi zarzutami, lepiej zakasać rękawy i wyjaśnić sprawę w walce na torze. Puchar Toru Modlin jest imprezą przeznaczoną dla wszystkich kierowców, bez względu na to, czy posiadają sportową licencję czy nie. Do startu potrzebne jest tylko prawo jazdy oraz auto z ważnym dowodem rejestracyjnym, a by zachować standardy bezpieczeństwa, jedynym dodatkowym wymogiem jest jazda w kaskach. Jeśli więc uważasz że jesteś tak samo dobrym kierowcą samochodu jak i motocykla (lub nawet lepszym) udowodnij to innym na torze wyścigowym podczas pucharu Toru Modlin.

W 2019 roku pozostało jeszcze osiem rund pucharu, a najbliższa z nich jest zaplanowana na 19 maja. Ostatnia odbędzie się 14 grudnia. Dodatkowo dwie rundy będą częścią zmagań w serii Mini Max. Swoje zgłoszenie możesz wysłać za pośrednictwem strony internetowej: rajd.internetowy.pl

Puchar Tor ModlinTor Modlin

Zgłoszone załogi zostaną podzielone na klasy według pojemności silnika. Klasa 1 przeznaczona jest dla aut z silnikami nieprzekraczającymi 1150 ccm, druga dla aut o pojemności silnika 1150-1400ccm, trzecia dla jednostek napędowych o pojemności 1400-1600ccm. W klasie 4 znajdą się auta z silnikami o pojemności 1600-2000ccm, a w klasie 5 powyżej 2000ccm. Ponadto właściciele aut Subaru i Mitsubishi powalczą w dedykowanej dla nich klasie Impreza & Evo. Zadowoleni będą również posiadacze aut historycznych, dla których stworzono klasę HR, w której będą znajdować się auta wyprodukowane przed 1990 rokiem.

Warto zaznaczyć, że w imprezie mogą wziąć również zawodnicy posiadający sportową licencję. Wydarzenie ma wizę Polskiego Związku Motorowego, więc nikt nie musi obawiać się o utratę swoich dokumentów lub ich zawieszenie. Dla zawodników z licencją przygotowano klasę Gość. Organizatorzy zaplanowali także klasę pań, w której to piękniejsza część motorsportu będzie mogła walczyć za kierownicami swoich samochodów.

Dla ułatwienia życia uczestnikom cała impreza odbywa się w jeden dzień. Poranek przeznaczony jest na odbiory administracyjne oraz techniczne, a przed południem rozpoczyna się sportowa rywalizacja. Ponadto mniej doświadczeni zawodnicy mogą podszkolić swoje umiejętności pod okiem instruktorów podczas treningu przed rundą, który zaplanowany jest na dzień przed właściwymi zmaganiami.

Może więc ten rok jest idealny, by sprawdzić się również za kierownicą auta i pokazać, że motocyklista też potrafi opanować cztery kółka.

Więcej na www.tormodlin.pl

Zobacz również:
REKLAMA