Motocyklowa wyprawa w rytmie reggae na Discovery World

W 2010 roku trzech synów Boba Marleya – Ziggy, Rohan i Robbie – wyruszyło w podróż po drogach i bezdrożach RPA, by uczcić 30. rocznicę koncertu legendarnego króla reggae w kompleksie ruin zwanym Wielkim Zimbabwe. Ale nie była to jedynie sentymentalna wyprawa śladami ojca. Ponieważ bracia Marley to wielcy fani motocykli, właśnie je wybrali jako środek lokomocji po Czarnym Lądzie.

Jazda motocyklem to bardzo duchowe doświadczenie. Podróż nim sprawia, że stajesz się otwarty na to, co cię otacza i ludzi, których mijasz. To daje możliwość doświadczenia podróży bardziej, niż gdy jedzie się autem. Kiedy chcesz się zatrzymać – robisz to. Motocykl pozwala na wolność w podróżowaniu, a właśnie tego chcieliśmy podczas naszej wyprawy po Afryce – zdradził Ziggy Marley.

Bracia Marley odbyli podróż, która umożliwiła im nie tylko na bezpośrednie odczuwanie ducha wielkiego ojca, ale też głębokie doznanie piękna Afryki i poznanie miejscowej ludności. Nie zabrakło też miejsca na zabawne sytuacje, do których należy choćby zaliczyć ucieczkę przed żyrafą po nierównej polnej drodze. Już wspólne podróżowanie trzech braci dostarczało nie lada emocji, bo każdy z nich to niezwykła indywidualność.
Najstarszy z braci, Ziggy Marley, jest znanym i cenionym na świecie muzykiem, 5-krotnym zdobywcą nagrody Grammy. Drugi z braci (Rohen) to były zawodnik footballu amerykańskiego, dziś przedsiębiorca i filantrop. Jego firma „Marley Coffe” oferuje znaną na całym świecie kawę z Jamajki. Najmłodszy z nich – Robbie, to najbardziej doświadczony kierowca z całej trójki, bowiem jest stunterem. Pdczas podróży powstał dokument „Bracia Marley w Afryce”, który będzie miał premierę już 6 stycznia o godz. 22.30 na kanale Discovery World.

Jeśli macie więc Discovery World i lubicie turystykę motocyklową 6 stycznia o 22.30 włączcie telewizor i ruszajcie w podróz z braćmi Marley.


Zobacz również:
REKLAMA