Motocyklowi ratownicy wyruszą na ulice

To, że motocykl jest przydatny w omijaniu korka jest "oczywistą oczywistością". Bikerzy z Warszawy chcą wykorzystać ten fakt do ratowania ofiar wypadków drogowych. Na początku października w stolicy odbędzie się szkolenie pierwszej grupy motopozytywnych.pl

Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiły sfinansować projekt profesjonalnego szkolenia w ramach którego na ulice Warszawy wyjedzie czterdziestu motoratowników - ochotników. Przez cały weekend 1-2 października, od rana do wieczora będą się oni uczyć o przyczynach wypadków, aktualnych przepisach ruchu drogowego i ich związkiem z bezpieczeństwem, ratownictwie ofiar etc; wezmą udział w symulacjach najczęstszych wypadków. Wszystko po to by motocykliści mogli profesjonalnie ruszyć z pomocą. Szkolić będą profesjonaliści (np. ratownicy z Specjalistycznej Ochotniczej Formacji Ratunkowej). Jest to pierwsza impreza inaugurująca projekt Motopozytywni, który koordynuje Krajowe Centrum BRD.

W przygotowanie projektu zaangażowali się: Krajowe Centrum BRD - www.brd.org.pl (koordynator całości projektu motopozytywni.pl) Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (wsparcie merytoryczne i finansowe) Ochotnicza Straż Pożarna - Specjalistyczna Ochotnicza Formacja Ratunkowa: www.sofr.pl (kwestie ratownicze) Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (pomysłodawca projektu motopozytywni.pl) Studenci SWPS, motocykliści skupieni wokół Transalp Club Polska (www.transalpclub.pl), Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Straż Pożarna.

Zobacz również:
REKLAMA