Motocyklowy zespół wyścigowy LRP Poland w MŚ World Endurance 2015

LRP Poland jako fabryczny zespół BMW i Pirelli planuje zdobycie tytułów mistrzów świata.

Suzuki GRANDys duo
Grandys DUO, wyścigi, Alpe Adria,

LRP Poland planuje w sezonie 2015 wystartować w pełnym cyklu mistrzostw świata, jako fabryczny zespół Pirelli oraz BMW. Debiutancki sezon 2015 dla LPR Poland ma być rokiem zdobywania doświadczenia i promocji ekipy oraz jej partnerów na światowych torach oraz krajowych i zagranicznych rynkach. W sezonie 2016, zespół zamierza walczyć o mistrzostwo świata.

Przyszłoroczny kalendarz LRP Poland składa się przynajmniej z pięciu wyścigów i rozpocznie od zmagań w Le Mans w połowie kwietnia. Kolejne wyścigi odbędą się na francuskich torach Magny-Cours i Le Castellet, w niemieckim Oschersleben i japońskiej Suzuce. Organizatorzy pracują nad dodaniem do kalendarza większej liczby rund. Wyścigi, w których planuje udział LRP Poland trwają od sześciu do dwudziestu czterech godzin.

Tegoroczny wrześniowy start w kończącym sezon 2014, prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Mistrzostw Świata World Endurance, 24h Le Mans we Francji był jedną z okazji do pokazania możliwości zespołu przed cyklem mistrzostw świata w sezonie 2015. Podczas wyścigu motocykliści LRP Poland nie tylko ustawili się na starcie jako jedyny zespół z Polski, ale też z dobrym wynikiem dojechali do mety.

W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania, motocyklowa ekipa LRP Poland, wypracowała sobie status jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zespołów w Mistrzostwach Polski. Potwierdzają to wywalczone dwukrotnie z rzędu tytuły mistrzów Polski kategorii Supersport, tegoroczne wicemistrzostwa kategorii Superstock 1000 i Superbike.

LRP Poland od samego początku stawia na najlepszych zawodników. Jej główny reprezentant, Paweł Szkopek, to najlepszy polski zawodnik wyścigowy, wielokrotny mistrz kraju i jedyny Polak startujący na pełen etat w prestiżowych mistrzostwach świat World Supersport oraz World Endurance.

LRP Poland jest także jedynym oficjalnym polskim zespołem marki Pirelli, wyłącznego dostawcy ogumienia w Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.

Zobacz również:
REKLAMA