Motomaraton 2013

Wymęczone na wertepach zawieszenie błaga o litość, pracujący od wielu godzin na najwyższych obrotach silnik domaga się chwili odpoczynku, oczy zawodników kleją się od pyłu i wyczerpania. Oto rzeczywistość Dakaru – dostępna tylko dla wybranych.

Ale nie trzeba przeprawiać się do Ameryki Południowej, by poczuć, czym jest najbardziej wymagający rajd terenowy na świecie. W dniach 22-23 czerwca 2013 w Mucharzu za jednym zamachem można zaliczyć ponad połowę Dakarowych etapów, stając do walki w organizowanym przez serwis EXTREM4X4 i portal TERENOWO.PL 24-godzinnym MOTOMARATONIE w terenie Tak, nie ma w tym nawet krzty przesady. Na Dakarze 2013 w ciągu 24 godzin Stephane Peterhansel pokonał 9 z 14 etapów rajdu. Na dodatek po drodze biwakując i oddając w tym czasie swe auto w troskliwe ręce mechaników. Na MOTOMARATONIE nie ma mowy o odpoczynku i długich naprawach. Najlepsi w czasie zawodów pokonają ponad 1000 kilometrów w terenie! Takie oesy nie zdarzają się nawet na Dakarze...
MOTOMARATON 2013 zorganizowany zostanie w czasie jednych z najdłuższych dni w roku, które przedzieli krótka i gorąca noc. Zawody odbędą się dokładnie pomiędzy Nocą Kupały a Nocą Świętojańską, które są czasem zabawy, świętowania, tańców, skoków przez ogniska i puszczania wianków. Off-roaderzy nadejście lata uczczą w najmilszy dla siebie sposób – upalając przez 24 godziny w terenie!

MOTOMARATON odbędzie się na 15-kilometrowej pętli wytyczonej na dnie zbiornika wodnego Świnna Poręba w gminie Mucharz (położonego pomiędzy Wadowicami a Suchą
Beskidzką, z szybkim dojazdem z autostrady A1). Bez obaw! Wody jeszcze nie napuszczono, a trasa wytyczona będzie w dużej mierze po utwardzonym gruncie i nie będzie kryła trudnych przeszkód terenowych. Na licznych, szerokich fragmentach drogi będzie istniała możliwość swobodnego wyprzedzenia wolniejszych rywali. Ideą maratonu 24-godzinnego nie jest zniszczenie maszyn, ale sprawdzenie ich wytrzymałości. Organizatorzy wiedzą o tym doskonale, bowiem sami byli uczestnikami (a nawet zwycięzcami!) i obserwatorami wielu maratonów (również 24h).
Zawody otwarte są dla wszystkich fanów off-roadu – w 24-godzinnej batalii wezmą udział samochody, a rywalizacja motocykli i quadów rozstrzygnie się w czasie o połowę krótszym. Dla obu grup zawodników przygotowane będą osobne trasy. W skład zespołu samochodowego może wejść od jednego do czterech kierowców na pojazd. Nie ma limitów jazdy za kierownicą, a także obowiązkowej liczby zmian – kto czuje się na siłach, może wystartować w zawodach samodzielnie. W zespołach moto lub ATV może być 2-3 kierowców i maksymalnie 3 pojazdy, co pozwala rywalizować w zawodach na zasadzie sztafety.
Tuż obok toru znajdować się będzie tętniąca życiem i muzyką strefa serwisowa przeznaczona na naprawy, przesiadki za kierownicą i tankowanie. W tych dniach obchodzone będą również Dni Ziemi Mucharskiej z licznymi imprezami towarzyszącymi. W sąsiedztwie bazy znajduje się kilka stacji benzynowych oraz hoteli. Ale tej nocy nikt nie zamierza układać się do snu!

MOTOMARATON już dziś budzi żywe zainteresowanie polskich off-roaderów, co gwarantuje znakomitą obsadę zawodów i liczne grono widzów. Wyścig relacjonowany będzie na żywo na najpopularniejszym polskim portalu off-roadowym TERENOWO.PL, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Profesjonalna obsługa PR jest gwarancją jego obecności wmediach ogólnopolskich i zagranicznych.

Kontakt:
Damian Baron – EXTREM4x4 – tel. +48 602181780, [email protected]
Arek Kwiecień – TERENOWO.PL – tel. +48 605437786, [email protected]

Zobacz również:
REKLAMA