Motomikołaje w Kwidzynie 2012

1 Grudnia 2012 r. już po raz trzeci MotoMikołaje ze Stowarzyszenia Motocyklistów "MotoKwidzyn" kwestowali na ulicach miasta Kwidzyna, przy centrach handlowych i marketach, zbierając pieniądze dla najbiedniejszych rodzin z Kwidzyna i okolic.

Akcja MotoMikołajów odbyła się w Kwidzynie po raz trzeci, dlatego też w tym roku organizatorzy akcji zapewnili darczyńcom więcej atrakcji. Odbył się koncert RAMPIN REGGAE, rozstawiony został szybowiec, przed głównym wejściem do C.H. KOPERNIK, w którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie, nagłośnili przedsięwzięcie znacznie szybciej, m.in. ukazały się artykuły w tygodniku społeczno-kulturalnym Puls Kwidzyna, w serwisie informacyjnym naszemiasto.pl i na głównej stronie Urzędu miasta Kwidzyn, również uzyskali pozwolenia na kwesturę przy największych marketach w mieście.

Tegoroczna pogoda i darczyńcy okazali się bardzo łaskawi, dzięki czemu udało się zebrać ponad 8.5 tyś zł, co jest wynikiem lepszym o ponad 5.5 tyś zł więcej niż w roku poprzednim! Zebrane pieniądze umożliwiły zakup prezentów i najpotrzebniejszych produktów do życia codziennego dla dziesięciu rodzin wytypowanych przez Kuratora Sądowego i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także dla dwóch świetlic środowiskowych w Kwidzynie.

9.jpg
21.jpg
17.jpg


Akcja Motomikołajów rozpoczęła się spod C.H. KOPERNIK o godzinie 10:00 od parady, ponad 50 motocykli ulicami miasta. Po paradzie cała grupa mikołajów licząca ponad 60 osób rozjechała się do wcześniej ustalonych miejsc zbiórki pieniędzy. O godz. 14.00 wszyscy zebrali się w salce przeznaczonej dla Motomikołajów w "Koperniku", na liczeniu pieniędzy.
MotoMikołajowie jak co roku wspomagani byli przez zaprzyjaźnioną grupą fotografów z forum e-kwidzyn.pl, dzięki którym każdy darczyńca mógł zrobić sobie zdjęcie na motocyklu z mikołajem lub śnieżynką. Zaś najmłodsi MotoMikołajowie częstowali cukierkami wszystkich wspomagających akcję, rozbawiali i umilali chwile spędzone na zimnym powietrzu mikołajom, a także sami zbierali dodatkowo pieniążki.
13.jpg
5.jpg
6.jpg
Zobacz również:
REKLAMA