Motorower za 160 000 zł

Pamiętasz komedię „Głupi i głupszy” z lat 90-tych? Jim Carrey i Jeff Daniels w roli Lloyda i Harrego podróżowali w niej na wyjątkowo dziwnej maszynie. Kilka dni temu została ona sprzedana na aukcji za ponad 160 tysięcy złotych.

Koła od taczki, lisi ogon, silnik od kosiarki, koszyk od roweru i kilka metalowych rurek to główne części z których skonstruowano motorower do kultowego filmu – „Głupi i głupszy”. Ciekawe, czy projektant Sydney Barholomew spodziewał się, że po 24 latach będzie on wart ponad 50 tysięcy dolarów? Barholomew stworzył również futrzasty samochód, którym wcześniej Lloyd i Harry jeździli w tym filmie.

Głupi i głupszy, Dumb and dumber, Lloyd i Harry, Jim Carrey, Jeff Daniels

Motyw w filmie, który najbardziej zapadł nam w pamięć, to ten w którym aktorzy nie mając kasy wyruszyli w podróż. Przypominający psa samochód Lloyd zamienił na coś bardziej ekonomicznego - dwukołowego. Ta przedziwna maszyna, pozwoliła im na dotarcie do Aspen. Niestety wymagało to wielu poświęceń z ich strony. Po dotarciu do miasta położonego w wysokich górach, Harry miał niezły problem w zejściu z motocykla, bo… przymarzł do pleców Lloyda. Jeśli jeszcze nie widziałeś „Głupi i głupszy” koniecznie nadrób zaległości.

Zobacz również:
REKLAMA