Motoróżowi - ratują piersi

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Już w sobotę 10 października grupa motocyklistek oraz motocyklistów w różowych kamizelkach wyruszy na ulice Warszawy. Akcja ma zwrócić uwagę Polek na konieczność wykonywania regularnych badań i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi.

Motoróżowi
Motoróżowi również w 2015 roku wyruszą na ulice Warszawy.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Postęp medycyny sprawia, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!

Pomysł MOTORóżowych zrodził się z pasji do motocykli, będących tego dnia symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Różowy przejazd motocyklistek i motocyklistów ulicami Warszawy na odcinku ok. 50 km będzie przypominał kobietom o badaniach. "Już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa" - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

Motocykliści wyruszą z parkingu M1 Centrum Handlowego Marki. Rejestracja uczestników, wraz z wydawaniem różowych kamizelek, rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do 10:00.

Mniej więcej o 10:15 MOTORóżowi wyruszą w trasę ulicami Warszawy, która liczy ok. 50 km i przejadą trasą: Ostrobramska, Wiertnicza, J. Pawła Woronicza, Złota, E. Plater, pl. Powstańców Warszawy, Centrum Handlowe M1 Marki.
 
Podczas akcji - na terenie M1 - specjalistki z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego podpowiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi oraz jak się zachować w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian. Z kolei ratownicy z Moto-Medic przeprowadzą kurs udzielania pierwszej pomocy. A eksperci z salonu Beauty Now zaprezentują profesjonalne pokazy makijażu dla motocyklistek. Na uczestników przejazdu czekają konkursy i niespodzianki.

Bezpieczeństwo nad przejazdem oraz miejscem akcji zapewni Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego oraz Komenda Powiatowej Policji w Wołominie. W akcji uczestniczyć będą także ratownicy na motocyklach z Moto-Medic.

Partnerem akcji jest Hard Rock Cafe, które po raz kolejny również pomaga Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN. Kupując różowy koktajl w Hard Rock Cafe Warszawa/ Kraków/ Gdańsk - wspierasz UNICORN - częściowy dochód ze sprzedaży każdego koktajlu zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia. Natomiast kupując koszulkę wspierasz międzynarodową fundację BCRF i The Caron Keating Foundaion.

Zobacz również:
REKLAMA