Motus MST

Grubo ponad rok temu pisaliśmy o tym, że do mediów przeniknął niewyraźny szkic motocykla który miał być stworzony w USA. W dobie kryzysu projekt zdążył utonąć pośród innych informacji. Teraz jednak okazuje się, że Motus MST jest na ukończeniu i całkiem możliwe, że już niedługo pojawi się na drogach USA.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że MST jest sportowym turystykiem napędzanym widlakiem w stylu Moto Guzzi, tyle że czterocylindrowym. Nie wiadomo dokładnie kiedy sprzęt trafi na ulice jednak już są pierwsze informacje o przybliżonych danych technicznych Motusa MST.

czytaj dalej\/
 

Ten sportowy turystyk pędzony będzie wzdłużną V-czwórką o pojemności 1645 cm3, zasilaną bezpośrednim wtryskiem z rozrządem OHV z hydraulicznymi dźwigienkami (średnica x skok tłoka 86,5 mm x 70 mm, sprężanie 11,5:1). Moc około 161 KM i moment obrotowy 165 Nm przenoszony będzie na koło za pomocą 6 stopniowej skrzyni biegów, mokrego sprzęgła wielotarczowego i łańcucha.Sprzęt będzie ważył 250 kg dzięki użyciu sporej ilości aluminium i Carbonu. W wyposażeniu regulowana szyba, sztywne kufry, regulowane zawieszenie. Te dane przekonują, że może być to całkiem fajny sprzęt.

2.jpg

4.jpg

1.jpg


Zobacz również:
REKLAMA