Nadchodzi akcja serwisowa Yamahy MT-09 i XSR 900?

Hit Yamahy z ostatnich lat doczekał się pierwszej akcji serwisowej. Póki co w Stanach Zjednoczonych. Czy przyjdzie także do Europy?

Yamaha Tracer 900 Yamaha
Yamaha Tracer 900 (2015)

Choć pierwsze informacje o nadchodzącej akcji serwisowej dotyczącej Yamahy MT-09, Tracera i XSR 900 pojawiły się już kilka tygodni temu, na razie znalazły potwierdzenie tylko na amerykańskim rynku (tam modele nazywają się FJ-09, FZ-09 i XSR 900). Akcja serwisowa dotyczy niewielkiego drobiazgu, który może doprowadzić do poluzowania się kierownicy.

Chodzi o klej do śrub mocujących kierownicę do górnej półki. Podczas etapu produkcji na śruby nakładano za mało kleju (podobnego do popularnego środka Loctite, zapobiegającego wykręcaniu się śrub) co po dłuższym czasie użytkowania może powodować poluzowanie chwytu kierownicy.

Sprawa rzeczywiście jest drobna i bardzo szczegółowa i aż dziw, że Yamaha ogłosiła akcję serwisową dotyczącą takiej pierdoły. Z drugiej jednak strony to bardzo dobrze świadczy o japońskim producencie, który dokłada starań by jego klienci byli zadowoleni i nie mieli powodów do narzekania. Póki co akcja serwisowa dotyczy 22 433 motocykli z lat 2015-2017 i ma numer 990114.Nie wiadomo czy ogłoszona zostanie również w Europie, ale jeśli jesteś właścicielem jednego z tych modeli miej oczy i uszy otwarte, a przy okazji najbliższej wizyty w salonie Yamahy zapytaj czy nie dotyczy też twojego motocykla.

Zobacz również:
REKLAMA