[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Nadchodzi elektryczny Harley-Davidson

Basowo bulgoczące Harleye jadące po Route 66 to symbol wolności, ale w przyszłym roku z Milwaukee wyjadą pierwsze elektryczne maszyny. Nowa technologia, czy zbezczeszczenie tradycji?

LiveWire, elektryczny Harley-Davidson, 2019 LiveWire z 2014 roku

Harley-Davidson zdaje sobie sprawę, że do napędu elektrycznego trudno będzie przekonać zwolenników klasyki. Prąd nie jest przecież w stanie zastąpić zapachu benzyny i basowego brzmienia silnika. Mamy jednak XXI w., a nowinki technologiczne każdego dnia nas zaskakują. Amerykanie postanowili więc rozszerzyć swoją ofertę o elektryczny model.


Podczas podsumowania zeszłego kwartału Harley odnotował kilkuprocentowe spadki w sprzedaży nowych motocykli. Przedstawiciel H-D, Matthew Levatich zapowiedział wtedy, że nowy elektryk pojawi się na rynku w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Ma on być cudowną bronią w walce o klienta. Harley pracuje nad elektryczną maszyną już kilka lat, więc nie jest to dla nas wielkie zaskoczenie.


Projekt, który był dotychczasową bazą do testów i jazd próbnych to LiveWire (patrz zdjęcia). Nie wiemy jednak, czy to tylko prototyp i czy zapowiadany model będzie do niego podobny. Jedno jest jednak pewne - napędzany silnikiem elektrycznym model, zachowa (chociaż w pewnym stopniu) charakter Harleya. Nie licz jednak na klasykę, bo w grę wchodzi przecież zestaw potężnych akumulatorów i elektryczny silnik. Te elementy nijak nie przypominają widlastej dwójki, a przecież jednostka napędowa to serce każdego motocykla.

LiveWire jest projektem z 2014 roku. Mogłoby się więc wydawać, że to odgrzewany kotlet. Nic bardziej mylnego. Jest on o tyle ciekawy, że udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z całego świata – testując motocykl Harleya na własnej skórze. Każdy z motocyklistów zwracał uwagę na inne aspekty w działaniu elektrycznej maszyny. Dzięki temu Harley zebrał cenne uwagi i doświadczenia, które pomogły my wyeliminować błędy i słabe strony konstrukcji. Ponadto zapowiedziano, że Harley będzie odpowiadał naszym potrzebom. LiveWire nie dość, że rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy, to jeszcze naśladuje dźwięk odrzutowca! Chłopaków z Milwaukee trochę poniosło, to fakt. Ciekawe tylko jak to się ma do nadchodzącej premiery nowego motocykla? Przekonamy się w 2019 roku! 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Z myślą o podróżnikach i globtrotterach Suzuki przygotowało specjalną wersję swojego turystyka.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij