Najciekawsza premiera Hondy - CB1000R

Po wielu zapowiedziach, spekulacjach i plotkach w końcu jest – nowa CB1000R. Minęło aż 9 lat od premiery poprzedniej wersji. To całkiem inny motocykl, nazwany przez Hondę Neo Sport Cafe. Duży sportowy naked o minimalistycznym designie. 

Motocykl zdecydowanie odstaje na tle innych sprzętów. Nie jest to typowy, ostry sport, ani elegancki Cafe Racer. Honda zaprojektowała CB we własnym oryginalnym stylu. To surowy, twardy wręcz kwadratowy projekt z dużą ilością metalowych elementów. Ciężko będzie przejść obojętnie obok tego sprzętu. To co najbardziej nam się spodobało, to fakt, że CB jest naprawdę podobne do wcześniej pokazanego konceptu. Wersja sprzedażowa nie została upodlona i ciągle wygląda nieziemsko.

Honda twierdzi, że na pierwszych trzech biegach (do 130 km/godz) CB1000R jest trudniejszy w opanowaniu niż CBR1000RR. Jest o 12 kg lżejszy od poprzednika, co oznacza że jego stosunek mocy do masy poprawił się o 20%. Pozycja kierowcy jest znacznie wygodniejsza niż w starszej wersji. Za zawiasy odpowiadają regulowane widełki upside down i tylni monoschock Showy. Przednie heble to czterotłoczkowe zaciski, które wgryzają się w dwie 310 mm tarcze. Dostępna będzie również wersja CB1000R+, która jest wyposażona w quick-shifter, podgrzewane manetki, metalową obudowę licznika, osłonę siedzenia pasażera i masę innych dodatków.

Nowe CB1000R
Stare CB1000R

 

Serce bijące w CB to jednostka napędowa pochodząca od CBR1000RR. Została przestrojona na potrzeby tego modelu. Cztery kolektory wydechowe łączą się w dwa, a następnie w jeden tłumik (4-2-1) pozwoliły zaoszczędzić na wadze i wydobyć z niej szorstki warkot. Zmienne tryby jazdy oferują nam opcje: Standard, Sport, Rain i User (pozwalającą na wprowadzenie własnych ustawień).

Moc? 145 KM przy 10,500 obr/min.
Moment obrotowy? 104 Nm przy 8,250 obr/min.

Zobacz co jeszcze ciekawego pojawiło się na targach EICMA

Zobacz jak prezentuje się najnowszy i najciekawszy model Hondy CB1000R na filmie:

Zobacz również:
REKLAMA