Najpiękniejsze podróże motocyklowe

Najpiękniejsze podróże motocyklowe – Pireneje, to propozycja dla motocyklistów, którzy szukają nowych wyzwań i celu na wspaniałą, pełną niezapomnianych wrażeń podróż.

Najpiękniejsze podróże motocyklowe

Autorem książki jest Markus Golletz, uznany niemiecki dziennikarz i zapalony podróżnik. Jego motocyklowy przewodnik po Pirenejach zawiera wprowadzenie z charakterystyką regionu oraz opis trzech tras dojazdowych, prowadzących przez Francję do podnóża gór. Główna część książki składa się z rozdziałów, które charakteryzują dziewięć tras po Pirenejach Wschodnich, Środkowych i Zachodnich.

Wśród zebranych w książce tras podróży znajdziemy:
- szlak katarskich zamków i przełęczy Route des Cols,
- drogę wzdłuż wybrzeża do przylądka Cap de Creus,
- trasy przez tereny dzikiej Aragonii
- i wielokulturowe obszary Baskonii, Andory i Nawarry,
- wycieczki wokół narodowych parków przyrody,
- słynnych skalnych karów,
- świętej góry Pic du Canigou
- oraz gór Sierra del Cadí.

Autor szczegółowo opisuje swoją podróż po każdym regionie, skupiając się zwłaszcza na ciekawych szlakach i urokliwych trasach bocznych.

Każdy z rozdziałów zawiera część informacyjną, w której znajdują się dane dotyczące obszaru, warunków do jazdy motocyklem, atrakcji turystycznych, kuchni, noclegów i kempingów, map i literatury.

A ponieważ autor jest miłośnikiem jazdy offroad, zamieścił on w swojej książce dodatkowe opisy tras enduro o różnym stopniu trudności. Przewodnik ilustrują malownicze zdjęcia z motocyklowych podróży.

Wszystkie z przedstawionych wycieczek są zachętą do odbycia wyjątkowej, przepięknej wyprawy motocyklowej. Pireneje są niesamowitym regionem, który zachwyca krajobrazem i zadziwia mieszanką kultur, języków i zwyczajów.

Cena: 39,80 zł

REKLAMA