Najpopularniejsza aplikacja do nawigacji się zmienia. Na razie tylko na Androida

Google Maps się zmienia. W wersji na platformę Android popularna aplikacja do nawigacji otrzyma szereg funkcjonalności znanych z Android Auto, w tym tryb Asystenta Google

Google Maps Unsplash
  • Popularne forum Android Police donosi, że europejska wersja aplikacji Google Maps otrzyma funkcje, dostępne dotąd w USA.
  • Pojawią się funkcjonalności znane z Android Auto.
  • Do dyspozycji użytkowników będzie także Asystent Google.

REKLAMA

REKLAMA

Google Maps to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna wśród motocyklistów. Szacujemy, że jako podstawowego narzędzia do prowadzenia po wyznaczonej trasie wykorzystuje ją co najmniej połowa kierowców jednośladów, zaś jako wspomaganie w nawigacji pewnie znacznie więcej. Google cały czas modyfikuje tę aplikację, przez pewien czas dostępny był nawet tryb motocyklowy, ale w aktualnej wersji już go nie znaleźliśmy.

Pojawi się za to inne udogodnienie – integracja Google Maps z Asystentem Google. Oznacza to łatwiejszy dostęp do najważniejszych aplikacji – podobny zabieg zastosowany jest w urządzeniach zgodnych z Android Auto. W skrócie chodzi o to, że telefon, pracując z poziomu nawigacji, będzie pozwalał na łatwy dostęp do najczęściej używanych funkcji.

Jednym kliknięciem będzie można uzyskać dostęp do połączeń, wiadomości, czy aplikacji multimedialnych, takich jak YouTube, czy Spotify. Najważniejszą zaletą będzie jednak możliwość skorzystania z usług Asystenta Google, który przeczyta nadchodzące wiadomości, wyśle odpowiedź, czy ustawi cel podróży w nawigacji.

Dodatkowe funkcje Google Maps dostępne były dotąd tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak, jak twierdzi forum Android Police, wkrótce będą mogli z nich korzystać także użytkownicy w Europie. Podobno Google testuje nową wersję map w Niemczech. Aby korzystać z dodatkowych funkcji Google Maps, potrzebne będzie urządzenie z systemem Android w wersji minimum 9, z co najmniej 4 GB pamięci RAM.

Termin wprowadzenia nowej wersji aplikacji w Polsce jest nieznany.

Przeczytaj także: Smartfon czy nawigacja motocyklowa?

Zobacz również:
Loud pipes save lives – popularny wśród motocyklistów mit, jakoby głośne wydechy poprawiały bezpieczeństwo na drodze, został brutalnie rozjechany przez naukowców z politechniki w Bukareszcie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA